TikTok Yeni Özelliği İle Geliyor! Facebook’a Rakip Olacak

TikTok Yeni Özelliği İle Geliyor! Facebook’a Rakip Olacak

0

TikTok, Facebook uygulamasını örnek alarak uygulama içi alışverişi kendi bünyesinde kullanmaya karar verdi. Şirket, birden fazla ülkedeki e-ticaret mağazaları ile anlaşma yaptı. TikTok Yeni Özelliği İle Geliyor! Facebook’a Rakip Olacak

TikTok Yeni Özelliği İle Geliyor! Facebook’a Rakip Olacak

TikTok, Instagram’ın bir özelliğine rakip oluyor

TikTok, söz konusu olan yeni özelliği ile Facebook uygulamasıyla rekabet içinde olacak. Yeni özellik olan uygulama içi alışverişi test etmek için birden fazla popüler markalar ile iş birliği yapmaya başladı.

Popüler uygulama TikTok, Çin menşeili şirket Douyin’i örnek alacak. Douyin, sadece kurulduğu ilk yıldaa 26 milyar dolarlık e-ticaret yapmıştı. Bloomberg‘in haberine göre TikTok, Birleşik Krallık dahil pazarlardaki tüccarlarla, uygulamadaki milyonlarca kullanıcıya doğrudan ürün satmaya yönelik platform oluşturmayı planlıyor.

Bloomberg News’te yer alan ekran görüntüsünde uygulama içi alışveriş ekranı yer almakta. Hesabın altında yer alan mağazada ürün görselleri ve fiyatlarıyla birlikte ürünler yer aldı. Fakat şirket, Avrupa’da birçok mağaza ile anlaşma sağlayarak yeni özelliklerini test etme aşamasında.

TikTok, geçmiş yıllarda Shopify ile ortaklık yapmıştı. Fakat söz konusu olan yeni özellik ise, Instagram’daki markaların hesaplarının altındaki alışveriş bölümü ile benzerlik göstermekte.

TikTok’un içeriğindeki videoların kısalığı ve etkileyiciliği reklam için biçilmiş bir kaftan olarak görülmekte. Özellikle de TikTok’un teşvik ettiği pasif izleme daha kolay içerik tüketmeyi sağlıyor.

ByteDance, sosyal medya uygulamaları olan TikTok’un ve Douyin’in erişimini kullanmayı planlamakta. Söz konusu şirket, 2022 yılına kadar yıllık olarak 185 milyar dolardan fazla e-ticareti hedeflemekte. Ayrıca Çinli rakip Alibaba‘dan farklı olarak, ByteDance’ın uygulamaları geniş bir küresel kullanıcı kitlesine sahip olmaktalar. Kurucu ortak Zhang Yiming, bu durumu çevrimiçi ticarette bir sıçrama tahtası olarak kullanmak istemekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir