TikTok Yapacağı Yeni Değişiklik ile Gençleri Düşünüyor!

TikTok Yapacağı Yeni Değişiklik ile Gençleri Düşünüyor!

0

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni bir değişikliğe hazırlanıyor. Söz konusu olan değişiklikte genç kullanıcıları düşünmekte. Bu sayede genç kullanıcılarının daha fazla dış dünyayla vakit geçirmesini hedeflemekte. TikTok Yapacağı Yeni Değişiklik ile Gençleri Düşünüyor!

TikTok Yapacağı Yeni Değişiklik ile Gençleri Düşünüyor!

TikTok Yapacağı Yeni Değişiklik ile Gençleri Düşünüyor!

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok şimdi de genç kullanıcılarını düşünmekte. Platform genç kullanıcıların refah düzeylerini korumak amacıyla tasarladığı değişikliklerin duyurusunu yaptı. Söz konusu olan değişiklikler ile birlikte belli yaş gruplarına sınırlandırmalar getirmeyi planlamakta. Bu sayede 13 ve 15 yaş arasındaki kullanıcılar için saat 21.00‘den itibaren, 16 ve 17 yaş arasındakiler için 22.00‘den sonra push bildirimleri göndermeyecek. Yapacağı bu değişiklik ile kullanıcıların günlük aktivitelerine zaman ayırıp odaklanmasına yardımcı olmayı amaçlamakta. Ayrıca 16 ve 17 yaşındaki kullanıcılarının mesaj alması ile ilgili bir ayarı da değiştirecek. Bu sayede kullanıcıların doğrudan mesaj almayı seçmesinin gerektirecek şekilde varsayılan ayarlarını değiştirmekte.

Platform tarafından yapılan açıklamada, “Özellikle genç kullanıcılarımızın erken dönemde olumlu dijital alışkanlıklar geliştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz” sözleri kullanılmakta. Ayrıca şirket geçtiğimiz zamanlarda yaptığı duyuruda, doğrudan mesajlaşmayı yalnızca 16 yaşından büyüklere uygun hale getirmişti. Şu an ise şirket ilk TikTok’larını yayınlamadan önce, 16 yaşından küçüklerin artık videolarını kimlere görünür yapacaklarını seçebileceklerini de eklemekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca TikTok platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir