TikTok Piyasa Değeri Ne Kadar? Dudak Uçuklattı

TikTok Piyasa Değeri Ne Kadar? Dudak Uçuklattı

0

TikTok, günümüzün en çok konuşulan uygulamalarından biri haline gelmiş durumda. Bu platform kısa sürede kitlesini hızla arttırarak Facebook, Instgram vb. sosyal medya platformlarına rakip oldu. Ayrıca TikTok, video ve canlı yayın özellikleri ile gün geçtikçe daha fazla kişiye hitap etmeye başlamakta. TikTok Piyasa Değeri Ne Kadar?

Son yıllarda söz konusu platformun kitlesinin kritik seviyede artması ve hızla gelişmesi değerinin de artmasına neden olmakta. Ayrıca pek çok kişide bu konuda merak içerisinde araştırma yapıyor. Peki TikTok piyasa değeri ne kadar?

TikTok Piyasa Değeri Ne Kadar?

TikTok Piyasa Değeri Ne Kadar

Popüler sosyal medya uygulamasının anlık piyasa değeri binlerce kişi tarafından merak edilmekte. Kısa süre önce açıklanan veriler ışığında, değerini katladığı belirtildi. TikTok’un milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlanması sonrasında yatırımcıların göz bebeği oldu. Uygulamanın sahibi ByteDance, değerini 2021 yılı itibariyle 250 milyar doların üzerine çıkardı.

ByteDance, 2021 yılının başından itibaren ciddi yatırım almaya başladı. Şirketin değeri Şubat ayı içerisinde 200 milyar dolar seviyelerindeydi. Aldığı yatırımlar ile değerini 250 milyar doların üzerine çıkaran ByteDance, Coca-Cola gibi şirketleri geride bıraktı.

Elde edilen verilere bakıldığında, 2021 yılının sonlarında uygulamanın aylık aktif kullanıcısı 1 milyarı geçmesi muhtemel. Diğer yandan, uygulamanın sahibi ByteDance’in piyasa değeri olarak da ciddi bir sıçrama yapması bekleniyor.

Peki siz bu konuda ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir