TikTok Kapatılacak mı? Soruşturma Yolda!

TikTok Kapatılacak mı? Soruşturma Yolda!

0

Son bir kaç yıldır dünya genelinde hızla yayılan ve isminden çokça söz ettiren bir şirket mevcut. Dev sosyal medya platformlarının arasında yerini alan bu şirket TikTok. Dünya genelinde 1 buçuk milyara yakın kullanıcı sayısına ulaşan platform, son zamanlarda eleştirilerin odağı oldu. TikTok için soruşturma yolda iken akıllara şu soru gelmekte. TikTok Kapatılacak mı?

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok ülkemizde de çokça kullanılmakta. Bunun yanında çok kullanılmasının yanında büyük eleştirilere de maruz kalmakta. Uygulamadaki güvenlik zafiyetleri de dünya genelinde tartışılmaya devam ediyor.

TikTok Kapatılacak mı
TikTok Kapatılma

TikTok Kapatılacak mı? Soruşturma Emri

Gizlilik ihlalleri ile son zamanlarda gündeme gelen TikTok, ABD tarafından yoğun baskı görmekte. Bir süredir yaşanan gerilim sonrası yetkili makamlar olaya el atmakta.

Senato, Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) çağrıda bulunmakta. FTC Başkanı Lina Khan’a gönderilen mektupta FTC soruşturmasının derhal açılması çağrısı mevcut. Ayrıca kısa süre içinde TikTok soruşturma altına alınabilme durumu var. Senatörler, çağrı mektubunda şu ifadelere yer verdi.

Ajansınızdan TikTok’un bariz aldatması temelinde derhal bir Bölüm 5 soruşturması başlatmasını ve bu çalışmayı ABD Adalet Bakanlığı tarafından başlatılabilecek herhangi bir ulusal güvenlik veya karşı istihbarat soruşturmasıyla koordine etmesini istiyoruz.

TikTok için oluşan baskı aslında geçen hafta başlamıştı. Amerika’daki Federal İletişim Kurulu’dan (FCC), Apple ve Google’a “mağazalarınızdan TikTok’u kaldırın” uyarısı gelmekte. Ek olarak geri dönüş için 8 Temmuz’a kadar süre istenme durumu mevcut. Gözler şimdi Senato İstihbarat Komitesi tarafına çevrildi.

Peki siz TikTok’un kapatılma düşüncesi konusunda ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce TikTok kullandınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir