TikTok Gizlilik Kuralları Değişiyor! İşte Detaylar

TikTok Gizlilik Kuralları Değişiyor! İşte Detaylar

0

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, kullanıcı sayılarını gün geçtikçe arttırmaya devam ederken, genç kitleyi hızla kendisine bağlıyor. Gelişen bu durumlar karşısında TikTok yeni bir adım atarak, geçlerin hesaplarını özel hale getirmeyi amaçlıyor. TikTok gizlilik kuralları değişiyor.

TikTok gizlilik kuralları değişiyor! Katı gizlilik kuralları getirliyor

TikTok Gizlilik Kuralları Değişiyor

TikTok, 18 yaşın altında bulunan kullanıcılarına özel yeni gizlilik kuralları açıkladı. Bu kurallardan anlaşıldığı kadarıyla katı bir anlayış benimseniyor. Söz konusu düzenleme ile birlikte, 13-15 yaş arası TikTok kullanıcıların hesapları varsayılan olarak gizli konumunda bulunacak.

Bu durum, gizli profillere açıkça onaylanmamış hiç kimsenin erişemeyeceği anlamına geliyor. Bunun yanında 18 yaş altı kullanıcılar, “Herkes” yorum ayarını kullanamayacak. “Arkadaşlar” veya “Hiç Kimse” arasında seçim yapmak zorunda kalacak. Ek olarak “Hesabınızı başkalarına önerin” ayarı da otomatik olarak kapalı bulunacak.

Tüm bunların yanında söz konusu gizlilik kuralları ile birlikte Duet ve Stitch seçeneklerini yalnızca 16 yaş ve üstü kullanıcıların hizmetine sunulacak. Son olarak kullanıcılar, yalnızca 16 yaş ve üzeri kişiler tarafından oluşturulan videoları indirebilecek.

TikTok, yeniledikleri gizlilik kurallarını şu şekilde değerlendiriyor; “Daha genç kullanıcılarımızın, hesaplarını herkese açık görüşlere açmak isteyip istemedikleri de dahil olmak üzere neyi ve kiminle paylaşmayı seçtikleri konusunda bilinçli seçimler yapabilmelerini istiyoruz. Onlarla gizlilik yolculuklarının erken safhalarında etkileşim kurarak, çevrimiçi gizlilikleri hakkında daha bilinçli kararlar vermesini istiyor.

Sosyal medya platformu TikTok‘un atmış olduğu bu adım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Çocukları korumaya yönelik getirilen yeni gizlilik sözleşmesi sizce mantıklı mı? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir