Tesla’lar saygı duruşunda! Yeni Bugatti modeli geliyor

Tesla’lar saygı duruşunda! Yeni Bugatti modeli geliyor

0

Elektrikli otomobiller mi daha hızlı benzinli otomobiller mi yoksa dizeller mi? Tüm bu sorular aslında 2023 yılında otomotiv gündeminin ana konusuydu. (Tabi artan 2. el piyasası ve sıfır otomobil tedarik sorunları saymazsak.) “Ya peki dünyanın en hızlısına ne oldu?”, “Yeni Bugatti modeli ne zaman çıkıyor/tanıtılıyor?” sorularınızı duyar gibi olduk. İşte haberimizin detayları…

Yeni Bugatti modeli ne zaman çıkacak? Markadan açıklama geldi!

Otomotiv endüstrisi 1985’ten sonra büyük bir tırmanış yaşadı. Bu dönemlerde otomobilin artık sadece bir ulaşım aracı değil keyif aracı olduğu da keşfedildi aslında. Daha sonrasında 90’lı yıllarda özellikle Alman markaları çok keyifli araçlar üretti. Bunların en büyük örneği de w124 kasa kodlu Mercedes modelleri olacaktır.

Tabi bunun yanında bir de süper ve hyper otomobil savaşları vardı. Ferrari, Lamborghini ardı ardına modeller üretiyor, müşterilerini tavlamaya çalışıyordu. İlerleyen zamanlarda sahneye Bugatti çıktı ve tüm piyasayı alt üst etti. Zira Bugatti “seri üretimde olan en hızlı otomobil” unvanını almaya çok odaklanmıştı ve buna uygun sınırlı sayıda modeller üretiyordu.

Markanın bariz şekilde en dikkat çekici modeli ise Veyron oldu. Daha sonrasında Chiron modeli üretildi. Veyron’da bulunan W16 motorun tamamen geliştirilmiş bir versiyonuna sahip olan Chiron aslında ilk olarak bizlere 1999 yılında göz kırptı. Tabi günler geçti ve Fransız asıllı Alman markası da kendini geliştirdi.

Özellikle 2023 yılında elektrikliler ile alevlenene “kim daha hızlı” kavgasına bir cevaben gelecek olan yeni Bugatti modelinin tanıtım tarihi açıklandı. Chiron’un tanıtımından 8 yıl sonra yani 2024 yılı içerisinde gelecek olan yeni model yine piyasayı alt üst edecek gibi duruyor. Marka yeni modelle ilgili bilgileri ise sır olarak saklıyor.

Yeni Bugatti modeliyle ilgili “geleneksek otomobilseverleri” mutlu edecek bir haber var. Aracın elektrikli bir üniteye sahip olmayacağı kesin sayılır. Kullanılacak olan yeni motorun Chiron’daki gibi w16 olmayacağı onun yerine 8.3 litrelik v16, Lamborghini Revuelto’da kullanılan v12 veya Volkswagen’in tipik v8 motorlarından birinin kullanılacağı düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/yeni-bugatti-modeli-ne-zaman-tanitilacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir