The Witcher Remake için oyuncuları ikiye bölen karar!

The Witcher Remake için oyuncuları ikiye bölen karar!

0

The Witcher serisi, hem oyun hem de Netflix dizisiyle son yıllarda büyük bir kitleye hitap ediyor. Witcher 4 ile yeni bir hikaye anlatılacakken, 2007 yılında sunulan The Witcher için bir remake hazırlanıyor. Remake’i geliştiren stüdyo, aldığı son kararla oyuncuları ikiye bölmeyi başardı.

The Witcher Remake, ilk oyundan farklı olacak

Rebel Wolves, yakında çıkacak Witcher Remake’inde önemli değişiklikler uygulayacak. Şirket CEO’su Jakub Robosz, ilk oyundaki “modası geçmiş veya kötü hazırlanmış” sahnelerin çıkarılacağını söyledi. Bu da 2007 yılındaki oyundan daha farklı olacağı anlamına geliyor.

Şirket içerisinde “Canis Majoris” olarak adlandırılan proje, ilk oyundaki birçok unsuru elden geçirecek. Bu kapsamda, günümüz oyunculuğuna uygun olmayan kısımların atılmasına karar verildi. Değişikliğin Witcher hayranlarını ikiye böldüğünü belirtmek gerekiyor.

The Witcher 2 ve 3’te çalışma fırsatı bulan, ancak ilk oyunda yer almayan CEO Robosz, bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi. Yeniden yapım ile seriye hak ettiği değeri vermek istediklerini açıkladı. Bu da basit bir grafik artışından ziyade, oyunun baştan aşağı değiştirilmesini gerektiriyor.

Grafik kalitesi muhtemelen günümüz standartlarına yükseltilecek. Bu kapsamda oynanışta da bazı değişiklikler yapılacağı belirtildi. Öte yandan Robosz, “işe yaramayan ancak harika olan unsurları” ise koruma sözü verdi.

Rebel Wolves‘un önceki açıklamalarına göre açık dünya tasarımı, Witcher 3 ile kıyaslanabilecek kadar geniş keşiflere olanak tanıyacak. The Witcher Remake, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ancak henüz çıkış tarihi verilmedi.

Kaynak: https://shiftdelete.net/the-witcher-remake-gelistirme

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir