Telegram’a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Telegram’a Birçok Yeni Özellik Geldi!

0

Popüler dijital mesajlaşma platformu Telegram, 8.4 güncellemesini yayınladı. Söz konusu güncelleme ile birlikte platforma kullanıcıları mutlu edecek yeni özellikler geldi. Telegram’a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Telegram’a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Telegram'a Birçok Yeni Özellik Geldi!

WhatsApp’ın ezeli rakibi Telegram kendini geliştirmeye devam ediyor. Platform, bu yıldaki 12. güncellemesini kullanıcıları için sundu. .8.4 numaralı yeni sürümü aktif olan platform; mesaj tepkileri, spoiler gizleme ve mesaj çevirisi özelliklerini kullanıcıları için sundu.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık duygularını 11 farklı emoji ile ifade edebilecekler. Kullanıcılar tepkiler özelliğini kullanarak hızlıca 👍 tepkisi göndermek için bir mesaja iki kez dokunabilirler. Bununla beraber 😁 🎉 😱 🔥 👎 gibi daha fazla tepki için mesaja bir kez dokunmaları (iOS‘te ise basılı tutmaları) gerekmekte. Ayrıca her tepki sohbette farklı bir animasyonla görünmekte.

Telegram'a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Yeni gelen bir diğer özellik ise spoiler gizleme özelliği. Kullanıcılar artık bir dizi veya filmi tartışırken mesajlaştıkları kişiye ayrıntı vermemek için gönderdikleri mesajın spoiler içerdiğini belirtebilecekler. Ek olarak mesajın seçilen kısmı tıpkı sohbette olduğu gibi sohbet listesinde ve bildirimlerde de gizlenecek. Özelliği kullanmak için kullanıcıların sohbet ekranında yazdıkları mesajı göndermeden önce metnin üzerine basılı tutmaları gerekmekte. Sonrasında seçenekler arasındaki “Spoiler” biçimini seçmeleri lazım. Mesaj karşı tarafa gizlenerek gidecek. Neyin gizlendiği görmek istendiğinde, metni görüntülemek için spoiler’a dokunulabilir.

Telegram'a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Sonraki yeni özellik ise mesaj çevirisi. Kullanıcılar bu özelliği kullanmak isterlerse Ayarlar > Dil bölümünden Çeviri seçeneğini etkinleştirmeleri gerekmekte. Daha sonra ise mesaj seçerken içerik menüsüne özel bir Çevir düğmesi ekleyebilirler. Ayrıca bu yeni özellik Telegram’ı destekleyen tüm Android cihazlarda kullanılabilmekte. Fakat  Apple cihazlarda minimum iOS 15 sürümü gerekmekte.

Telegram'a Birçok Yeni Özellik Geldi!

Ayrıca gelen yeni özellik bunlarla sınırlı değil. QR kodu oluşturma, macOS için yeni menüler ve yepyeni etkileşimli ifadeler de yer almakta.

Peki siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Telegram platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir