Telegram’ın sevilen özelliği Google Mesajlar’a geliyor!

Telegram’ın sevilen özelliği Google Mesajlar’a geliyor!

0

Google Mesajlar, Android ekosisteminde artık Apple’ın iMessage’ı kadar popüler ve hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip. Özellikle RCS özelliğiyle öne çıkan uygulama, bir başka haberleşme uygulaması olan Telegram’ın sevilen bir özelleştirme seçeneğini alıyor.

Google Mesajlar’da sohbet baloncuklarının rengi değiştirilebilecek

Platform, kullanıcıların uygulama içindeki sohbet baloncuklarının renklerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyan yeni özelliğini tanıtmaya hazırlanıyor. İlk olarak Aralık ayında duyurulan bu özellik, RCS mesajlarındaki özelleştirme seçeneklerini artıracak.

google mesajlar telegram

Özel Baloncuklar ismi verilen bu özellik için resmi yayın tarihi henüz belli olmadı. Ancak uygulamanın 20240125_01_RCOO kodlu son beta sürümünde ilk kez kullanılmaya başlandı. Dolayısıyla özelliğin yakında canlıya çıkacağı düşünülüyor.

Özellik, tüm Google Mesajlar kullanıcıları için erişilebilir hale geldiğinde, kullanıcılar her biri eşleşen arka planlarla birlikte dokuz farklı sohbet baloncuğu rengi arasından seçim yapabilecekler.

Aynı Instagram’daki sohbet temalarını herkesin değiştirebilmesi gibi, RCS mesajlarını da sohbetteki her kişi de değiştirme yetkisine sahip olacak.

Benzer özellik dediğimiz gibi Instagram’da ve Telegram’da da bulunuyor. Sohbetin özelleştirilebiliyor olması bazı kullanıcılara gereksiz gelse de bazıları için de tercih sebebi olabiliyor.

Son dönemde birçok güncelleme alan mesajlar uygulaması, yakında gönderilen mesajları da düzenlemenize izin verecek. Siz uygulamanın sohbet baloncuklarına getirdiği özelleştirme seçeneklerini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-mesajlar-telegram-sevilen-ozellik-geliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir