TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!

+ - 0

Ülkemizin COVID-19 virüsü için geliştirdiği yerli aşıdan nihayet güzel haberler geldi. Söz konusu aşı bugünden itibaren  şehir hastanelerinde yaptırılabilecek. TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!

TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!

TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizin uzun süredir üzerinde çalıştığı yerli COVID-19 aşısı TURKOVAC ile ilgili açıklamalarda bulunmakta. Bakan Koca, canlı yayında Bilim Kurulu üyeleriyle beraber Ankara Şehir Hastanesinde hatırlatma dozunu TURKOVAC ile oldu. Ek olarak yaptığı açıklamasında aşının bugünden itibaren şehir hastanelerinde yaptırılabileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında dün bir araya geldi. Söz konusu kurulun gündeminde Kurulun gündeminde tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Omicron varyantı vardı. Yapılan toplantının sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri, Ankara Şehir Hastanesine geldiler. Hastanede hatırlatma dozunu yerli inaktif Koronavirüs aşısı TURKOVAC ile oldular. Ayrıca Bakan Koca, bugünden itibarenTURKOVAC aşısını yaptırmak isteyen vatandaşların şehir hastanelerinden olabileceklerini söyledi.

TURKOVAC Aşısı Artık Uygulanmaya Başlıyor!

Ayrıca aşı olduktan sonra kameralara konuşan Sağlık Bakanı, “Özellikle bugün önemli bir gün. Yerli üretimle ilgili acil kullanım onayının sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte müjdesi verilmişti. Yerli aşımızı Covid-19’dan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza adıyoruz. Vatandaşlarımızı hatırlatma dozlarını TURKOVAC ile olmalarını tavsiye ediyorum” cümlelerini kullandı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca yerli aşıyı olmayı düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap