Şüpheli Uzantılar İçin Chrome’dan Hamle!

Şüpheli Uzantılar İçin Chrome’dan Hamle!

0

Günümüzde şüpheli ve tehlikeli uzantılar internet kullanıcılarını fazlasıyla tehdit etmekte. Google bu şüpheli indirmeleri ve uzantıları yakalayabilme amacıyla yeni bir güvenlik özelliğini kullanıma sunmakta. Bu sayede oluşacak ihlallerin azaltılması hedeflenmekte. Şüpheli Uzantılar İçin Chrome’dan Hamle!

Söz konusu gelişmiş güvenli tarama özelliği kimlik avı sitelerine karşı kullanıcıları uyarması planlanmakta. Bu chrome özelliğini pek çok kullanıcı daha şimdiden olumlu karşıladı.

Şüpheli Uzantılar İçin Chrome’dan Hamle!

Şüpheli Uzantılar İçin Chrome'dan Hamle!

Google Chrome’a yeni bir uzantı geldiğinde indirilmekte olan içerik güvenilir değilse ekrana uyarı mesajı çıkmakta. Söz konusu bu yenilik aylar öncesinden Google ekipleri tarafından üzerinde çalışılıyor. Güvenlik özelliği çıktığı ilk andan itibaren yüksek oranda tehditlere karşı olumlu tepki verecek.

Bunun yanında Chrome, yüklemek istenen şey ile ilgili uyarı verdiğinde kullanıcılar ”yine de yükle” seçeneğine tıklayabilecekler. Açıklamaya göre mağazada bulunan uzantıların onda yedisinin şirket kriterlerine uymakta olduğu belirtilmekte.

Ayrıca bu özellik ile güvenilir olmayan eklentilerin tehlikeli olduğu anlamına gelmediğini şirket söylemekte. Chrome bunun yanında, şüpheli görünen indirmeler için yeni bir tarama özelliği de almakta Tarayıcı, riskli ancak güvensiz gözüken tüm indirmeleri, daha kapsamlı bir şekilde taramak için Google’ın sunucularına yükleme alternatifi sunmakta. Kullanıcılar istemeleri halinde bu işlemi atlayabilecekler. Fakat web’den dosya indirirken ekstra bir koruma katmanı sunulma imkanı da kaybolacak.

Peki söz konusu olan hamle ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir