Google’dan Chrome Kullanıcılarına Uyarı!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Google’dan Chrome Kullanıcılarına Uyarı!

+ - 0

Amerikan teknoloji şirketi Google’dan Chrome kullanıcılarına uyarı geldi. Şirket, tarayıcısında sıfır gün hatası olarak bilinen bir güvenlik açığının olduğunu tespit etti. Bu açığı gidermek için de yeni bir güncelleme yayınladı. Sonrasında işe şirket kullanıcılarını bu güncellemeyi yapmaları konusunda uyardı. İşte detaylar;

Google’dan Chrome Kullanıcılarına Uyarı!

Google'dan Chrome Kullanıcılarına Uyarı!
Chrome Kullanıcılarına Uyarı

İnternet tarayıcısı denildiğinde ilk akla Google Chrome gelmekte. Basit ve kullanışlı arayüze sahip olmasıyla kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmekte. Ancak tarayıcı, son olarak önemli bir uyarı ile gündeme geldi. Bağlı olduğu şirket Google ise kullanıcılarını güncelleme konusunda uyardı.

Tarayıcıda ortaya çıkan sıfır gün hatası adlı güvelik açığı, Windows, Mac ve Android sistemlerde kullanılan Chrome tarayıcılarını etkilemekte. Ek olarak hatanın rastgele kod yürütülmesine, ciddi bir güvenlik açığına yol açabileceği belirtilmekte. Ayrıca Google, kusurun bilgisayar korsanları tarafından hızlı bir şekilde tespit edilebildiğini söylemekte.

Ancak Google, sıfır gün hatası olarak bilinen çalışma şekli konusunda ayrıntılı bir bilgi yayınlamadı. Ek olarak söz konusu hatanın bilgisayar korsanlarına tam erişim sağlama potansiyeline sahip rastgele kod yürütülmesine izin verebileceğini belirtti.

Şirket için bu güncelleme yeni bir durum değil. Google, bu konuda oldukça hassas. Hatta söz konusu olan sıfır gün hatası için bu sene yayınlanan dördüncü güncelleme oldu. Şirket Şubat, Mart ve Nisan aylarında da güvenlik güncellemesi yayınlamıştı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Google Chrome tarayıcısını kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap