WhatsApp’tan Haber Geldi! Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp’tan Haber Geldi! Yeni Özellikler Geliyor

0

Popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp, kendini geliştirmeye devam ediyor. Her geçen gün bünyesine eklediği yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun ediyor. Söz konusu uygulama, çoklu cihaz desteğini genişleteceğinin bilgisini kullanıcılarına sundu. WhatsApp’tan Haber Geldi! Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp’tan Haber Geldi! Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp'tan Haber Geldi! Yeni Özellikler Geliyor

Özellikle son dönemde adını sıkça duyduğumuz uygulama Telegram ile WhatsApp arasındaki rekabet devam etmekte. Bu iki uygulama da birbirlerinden esinlenerek bünyelerine yeni özellikler ekliyorlar. Söz konusu olan bu yeni özelliklerden biri de, WhatsApp uygulamasına  yeni bir çoklu cihaz desteği geliyor.

WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek olan bu özellik gündemde kalmayı başardı. Popüler uygulama, bağlı hesapların yakında dört cihaza kadar kullanılabileceğinin bilgisini verdi. Ayrıca çoklu cihaz desteği önümüzdeki aylarda herkese açık beta sürümünde kullanılabilir olacak.

WABetaInfoFacebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp başkanı Will Cathcart ile röportaj gerçekleştirdi. WhatsApp yetkilileri ‘bir kez görüntüle‘ ve ‘kaybolan mod‘ özelliklerini de ayrıca resmî olarak duyurusunu yaptılar. Fakat Cathcart, WhatsApp’ın iPad uygulaması geliştirmesine yönelik iddiaları doğrulamadı.

Ancak Zuckerberg ‘bir kez görüntüle‘ özelliğini doğruladı. Söz konusu olan özellik sayesinde kullanıcılar görüntülendikten sonra kaybolan mesajları gönderebilecekler. Ayrıca ek olarak, mesajların belirli bir zaman sonra silinmesine imkan veren kaybolan mesajlar özelliği geliştirilme aşamasında.

Zuckerberg, çoklu cihaz özelliğinin uçtan uca şifrelemeden yararlanacağının bilgisini verdi. Son olarak CEO, “Telefonunuzun pili bitse dahi tüm mesajlarınızın ve içeriğinizin cihazlar arasında düzgün bir şekilde senkronize edilmesini sağlamak büyük bir teknik zorluktu. Ancak bunu çözdük ve yakında başlatmayı dört gözle bekliyoruz!” dedi.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir