Steam ve DualSense Arasında Bağlantı Artıyor!

Steam ve DualSense Arasında Bağlantı Artıyor!

0

Sony tarafından DualSense için getirilen özellikler bir çok oyuncunun taktirini topladığı gelen haberler arasında. Bu özelliklerin arasında en dikkat çekenleri haptic titreşimi ve ayarlanabilir tetik tuşları olduğu gözlemlendi. Bu özellikler oyunculara deneyim bakımından çok şey katıyor. Steam ve DualSense bağlantısının gelişmesi hakkında çokça yorumlar yapılmaya şimdiden başlandı.

Steam ve DualSense bağlantısı geliyor

Steam ve DualSense arasında bağlantı

Geçtiğimiz zamanlarda Steam Beta her ne kadar destek sunmuş olsa da şimdilik trackpad ve cayro desteği bulunmuyor. Buna rağmen oyuncular buna pozitif bakıyor çünkü ilerleyen günlerde getirilecek güncellemeler sayesinde bu destek alınabilir. Steam Beta notlarında diğer özellikler için “Henüz Değil” ibaresi görülüyor. Buradan anlaşılacağı üzere özellikler ileriki zamanlarda yüksek ihtimalle gelecek. PS5 için geliştirilen üçüncü parti oyunlarda da ayarlanabilir tetik ve haptic titreşim bulunuyor.

Söz konusu olan üçüncü parti oyunlar aynı zamanda PC için geliyor. Örneğin, Call of Duty Black Ops: Cold War, haptic titretişim ve ayarlanabilir tetik özelliklerini kullanıyor. Küçük bir ihtimal ama Steam‘in getireceği DualSense güncellemesi ile üçüncü parti oyunların PC üzerinde DualSense‘in bu özelliklerini kullanmasını sağlayabilir. Sadece DualSense‘in sunduğu özellikleri merak eden kullanıcılar konsolu almaktansa sadece kontrolcüyü alabilir.

Söz konusu Sony tarafından DualSense için getirilen özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak Steam Beta getirdiği özellikler ile ilgili fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir