Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı! Yeni Kısıtlamalar Gelebilir
 1. Anasayfa
 2. Yaşam

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı! Yeni Kısıtlamalar Gelebilir

0

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden bu yana ismini çokça duyduğumuz Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı, Tevfik Özlü kısa süre içerisinde yeni kısıtlama kararları alınabileceğini söyledi. Bilim Kurulu üyeleri olarak bazı tedbirlerin hazırlandığını söyleyen Özlü, söz konusu yaşanan pandeminin yeni gelişmeleri doğrultusunda kısıtlamalara başvurulacağını belirtti.

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Koronavirüs pandemisinde dünya genelinde gördüğümüz gibi ülkemizde de ikinci dalga son derece sert bir şekilde etkisini göstermeye başladı. Gün geçtikçe artmakta olan vaka ve ölüm sayıları sonrasında bir takım kısıtlamalar getirilmiş olsa da tam olarak keskin ve geniş çaplı yasaklar şimdilik gelmedi. Bu konuda açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, koronavirüs vaka sayılarında artışlar devam ederse bazı kısıtlamaların gelebileceğini söyledi. Bu konuda gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Özlü, “Test için kuyruklar var ve yoğun bakım yataklarında ağır vakaların sayısı artıyor. Ciddi sorunlar yaşanabilir.” diyerek ortadaki tehlikeli durumu özetledi. 

Katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalar yapan Özlü, “Artışlar devam ederse elbette bazı kısıtlamalar, bazı sınırlamalar gelecektir” dedi. “Biz bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda tüm adımları, bütün basamakları, yapılması gereken tedbirleri hazırladık.” diyen Bilim Kurulu üyesi, “Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde” ifadelerini kullandı.

Büyükşehirlerde Risk Artıyor

Özlü, pandemi nedeniyle hastaneye gelenlerin sayısının bir hayli arttığını belirtti. Özellikle büyük şehirlerde test için kuyruklar olduğunu, ağır vaka sayılarının da arttığı söyledi.

Test kiti ihtiyacı da artacak

Bulaşma oranı arttıkça test kiti ihtiyacının da artacağını söyleyen Özlü, “Orada da bir zorlanma yaşayabiliriz eğer vakalar sınırlandırılamazsa” dedi. Herkese büyük sorumluluk düştüğünü söyleyen Bilim Kurulu üyesi, önümüzdeki günlerde daha kötü tablolara evrilmemek için hiçbir şey yokmuş gibi tedbirleri göz ardı etmenin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Bilim Kurulu üyesi Özlü’nün açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla yakın zamanda yeni tedbirler gelebilir. Mevcut durumda Bilim Kurulu tarafından tedbirlerin getirilmesi konusunda öneride bulunulmuş olunsa da bundan sonra yönetim ekonomi ve diğer faktörlere göre belirli ölçüde kararlar belirleneceği anlaşılıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak Bilim Kurulu’nun vermiş olduğu kararlar ve yapılan açıklamalar ile ilgili fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir