Sosyal Medya Fenomenleri Emniyete İfadeye Çağırıldı!

Sosyal Medya Fenomenleri Emniyete İfadeye Çağırıldı!

0

Türkiye’nin popüler sosyal medya fenomenleri beklenmedik bir durumla karşılaştılar. Enes Batur, Reynmen, Tamer Yeşildağ, Başak Karahan’ın bulunduğu birçok sosyal medya fenomeni emniyete çağrıldılar. Sosyal Medya Fenomenleri Emniyete İfadeye Çağırıldı!

Sosyal Medya Fenomenleri Emniyete İfadeye Çağırıldı!

Sosyal Medya Fenomenleri Emniyete İfadeye Çağırıldı!

Hayatımıza sosyal medya girdiğinden bu yana birçok yenilik ile karşı karşıya kaldık. Platformların üzerinden yapılan çekilişler de bu yeniliklerden bir tanesi. Özellikle de fenomenler başta olmak üzere sayısız kitle çekiliş düzenlemekte. Fakat ülkemizin çekiliş konusunda fazlasıyla sert yasakları mevcut. Çekiliş düzenleyen kişiler bu yasaklara uymazlar ise başlarının ağrıma durumu söz konusu.

Sözcü‘den Habip Atam‘ın yaptığı habere göre benzer bir durum dün yaşanmakta. Popüler fenomenler Enes Batur, Reynmen, Tamer Yeşildağ, Başak Karahan, Doğan Kabak ve Ferit Karakaya gibi birçok fenomen ifadeye çağırıldı. Söz konusu fenomenler Mali Şube’ye gelerek ifade verdiler.

Milli Piyango İdaresi’nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre, kurumdan herhangi bir izin almadan düzenlenen çekilişler yasa dışı kabul ediliyor. Milli Piyango İdaresi kurallar konusunda fazlasıyla katı. Söz konusu kurallara uymayan kişi ve kurumlara Milli Piyango İdaresi suç duyurusunda bulunmakta.

Damla Nur Altun, Başak Karahan, Doğan Kabak, Ferit Karakaya, Cantuğ Özsoy gibi isimlerin yer aldığı fenomenler ifade verdiler. Ayrıca Enes Batur, Tamer Yeşildağ ve Sezgin Yılmaz’ın ifade vermesi gerekmekte. Mali Şube, fenomenlerin ifade işlemlerinin ardından emniyetten ayrılacağı bilgisini verdi.

Ayrıca Milli Piyango İdaresi’nin sitesinde bulunan açıklama ise şu şekilde:

“Piyango ve çekiliş tertip edilebilmesi için; 15.08.2003 tarih ve 25200 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4971 sayılı Kanunun 20’nci maddesi ile değiştirilen “320 sayılı Kanun Hükmünde Kararname”nin 41’inci maddesi ve bu maddeye istinaden çıkartılarak 04.10.2006 tarih ve 26309 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik” maddeleri gereği Milli Piyango İdaresinden izin alınması zorunludur.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir