1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Shazam Artık Tarayıcılarda! İşte Detaylar

Shazam Artık Tarayıcılarda! İşte Detaylar


Popüler müzik tanıma uygulaması Shazam, Chrome için bir uzantısı geliştirdi. Yeni uzantı sayesinde Chrome kullanıcıları ,uygulamayı Web Mağazası üzerinden indirip kullanabilecekler. Shazam Artık Tarayıcılarda! İşte Detaylar

Shazam Artık Tarayıcılarda! İşte Detaylar

Shazam Artık Tarayıcılarda! İşte Detaylar

Apple’ın popüler müzik tanımlama uygulaması Shazam’dan yeni bir haber geldi. Söz konusu uygulama, Chrome Web Mağazasına eklendi. Bu zamana kadar Galaxy Store, Google Play Store ve App Store’da bulunan uygulama Android ve iOS cihazlarda kullanılmaktaydı. Artık kullanıcılar Shazam’ı Chrome tarayıcıya yükleyerek bir web sitesindeki şarkının adını hemen bulabilecekler. Apple, Shazam’ın Chrome sayfasında bir paylaşım yaptı. Paylaşımda; “Bir Netflix ya da YouTube videosundaki, Soundcloud miksindeki veya Twitch’te yayınlanan bir bilgisayar oyunundaki şarkının adını mı merak ettin? Tek bir dokunuşla müzikleri tanımlayabilirsin” cümlelerini kullandı.

Chrome tarayıcı için geliştirilen Shazam uygulaması, Apple Music’e bağlanabilmekte. Kullanıcılar, kayıtlı şarkılarına kolay bir şekilde erişebilme şansına sahipler. Ayrıca “geçmiş Shazam’lar” özelliği sayesinde kullanıcıların önceden Shazam’ı kullanarak bulduğu şarkılar listelenmekte. Fakat ne yazık ki tarayıcı uzantısı, telefondaki Shazam geçmişiyle eşitlenmemekte.

Söz konusu Shazam uzantısı, Chrome Web Mağazası sayesinde yüklendikten sonra tarayıcının sağ üst köşesindeki uzantılar çubuğuna yerleşmekte. Kullanıcıların bir şarkıyı tanımlamaları için ilk olarak onun çaldığı sekmeye geçiş yapmaları gerekmekte. Daha sonra ise tıpkı telefondaki gibi “Shazam’lamak için tıkla” düğmesine basmaları yeterli. Bu sayede uygulama şarkının adını, videosunu ve sözlerini bulmakta.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Shazam uygulamasını kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap