Samsung Kripto Borsası Açmaya Hazırlanıyor!

Samsung Kripto Borsası Açmaya Hazırlanıyor!

0

Teknoloji denilince ilk akla gelen isimlerden olan Samsung, kripto para işine giriş yapıyor. Güney Kore’de yerel kaynaklar konu hakkında bilgi paylaşmakta. Samsung dahil yedi büyük şirket kripto para borsası işletmek için hükümetten onay talebinde bulunduğu bilgisi mevcut. İşte Samsung kripto para borsası hakkında bilmeniz gerekenler.

Samsung kripto borsası mı açıyor?

Samsung Kripto Borsası

Kripto para sektörü son yıllarda hızla büyüme gerçekleştirmekte. Teknoloji şirketleri ise bu büyüyen sektöre dahil olmak istiyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir araştırma Samsung, Alphabet, BlackRock‘ın, blockchain ve kriptoya yatırım yapan en iyi 40 firma arasında olduğunu göstermişti. Şimdi ise Samsung’un işleri büyütmek istediği ortaya çıktı.

Güney Kore’deki yedi büyük firma, kripto para borsası açmak için başvuruda bulundu. Yapılan ortak bildiriye göre 2023 yılının ilk altı ayında bir borsa açmak istemekteler. Bu haber dünya genelinde büyük bir yankı uyandırmış durumda.

Samsung’un son zamanlarda Bitcoin ve kripto para ekosistemine nasıl giriş yapabileceğini araştırdığını zaten biliyoruz. Son araştırmalara göre blockchain/kripto endüstrisine 13 farklı yatırıma sahip olan Samsung, en aktif yatırımcı konumunda.

Teknoloji devinin olası kripto para borsası sadece Güney Koreli yatırımcılara açık olacak gibi görünmekte. Yine de şirketten henüz bir açıklama gelmediğini ve başvurunun incelenmediğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Peki siz Samsung’un attığı bu adım ile ilgili ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce hiç kripto para satın aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir