PUBG Satış Rakamları Açıklandı! Net Bilgi

PUBG Satış Rakamları Açıklandı! Net Bilgi

0

Tüm oyun sevenlerin 12 Aralık 2017 tarihinde hayatına giren PUBGsatış rakamları ile gündeme geldi. Yaklaşık 3 yıl önce piyasaya sürülen, PC ve konsol kullanıcılarına keyifli dakikalar geçirten bu yapımın son durumu ne?

PUBG satış rakamları Battle Royale piyasası

PUBG satış rakamları Battle Royale piyasası

2017 yılında geliştirilen ve hayatta kalma oyunu olarak da bilinen bu yapım, Call of Duty: Warzone ve Fortnite gibi rakipler ile rekabet ediyor. Geliştirici şirket, 2 yıl önce PUBG’nin 50 milyon adet satış barajını geçtiğini açıklamıştı.

Geçen ay oyunun PC sürümüne C4 bombası ekleyen Güney Kore merkezli firma, PUBG’nin aksiyon ve macera seviyesini arttırmak adına böyle bir projeye imza attığı açıklamıştı. Bluehole; PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya sürülen PUBG’nin bugün itibarıyla 70 milyon adet satış barajını geçtiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft’un Hyper Scape isimli Battle Royale oyununu tanıttığını görmüştük. Buradan hareketle PUBG’nin işi zorlaşıyor diyebiliriz. Çünkü bu oyun şu an herkes tarafından denenebiliyor.

Call of Duty: Warzone cephesi ise 200 kişilik oyun modunu eklediğini duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde bu tarz birbirine rakip oyunların arasındaki rekabet daha da kızışacak gibi duruyor. Son olarak PUBG’nin Xbox Game Pass ve Google Stadia Pro için yapılan kampanyalardan ne kadar destek aldığı bilinmiyor.

Sizce 2021 yılı hangi oyunun yılı olur? Yorumlarınızı alt kısımdan bizlerle paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir