Wayfair Skandalı Nedir? Sosyal Medya Gündeminde

Wayfair Skandalı Nedir? Sosyal Medya Gündeminde

0

Wayfair Skandalı Nedir? Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia sosyal medya gündemine bomba gibi düştü. ABD’de, internet üzerinden ev eşyaları satışı yapmakta olan şirketin insan kaçakçılığı ile ilgisi olduğu öne sürüldü. Şirketin isminden dolayı Wayfair skandalı olarak adlandırılan olay, büyük yankı uyandırdı.

Wayfair skandalı nedir? Şifreleme yöntemi ve insan ticareti iddiası!

Wayfair Skandalı Nedir? Sosyal Medya Gündeminde

Bu iddianın ortaya çıkmasına sebep olan şey ise şirketin sattığı ürünlerin fiyatı ve isimlendirmesi oldu. Çok uçuk rakamlarla satışa sunulan ürünlerin, kayıp çocukların adlarını taşıdığı fark edildi. Hatta bu ürünlerin, kayıp bir kişinin ismi olmayan versiyonlarının çok daha ucuz olduğu görüldü. Dolayısıyla mağazanın aslında eşya satmadığı, yaptıkları insan ticaretini böyle örttükleri düşünülüyor.

Wayfair skandalı olarak adlandırılan olay, firma tarafından reddedildi. Şirket, endüstriyel ürünler sattığını ve fiyatların piyasaya göre normal olduğunu söyledi. Akabinde ise Wayfair, ürünleri web sitesinden kaldırdı ve isimlendirme konusunda bir problem olduğunu bu yüzden de ürünleri web siteden kaldırdığını açıkladı. Yapılan açıklamanın, bu kadar ciddi bir iddia için ne derece kabul görülür olduğu ise tartışma konusu oldu.

Olayın sosyal medyadaki yankısı da büyük oldu. Konu hakkında yapılan yorumların yanı sıra, iddiaların doğru olduğuna dair paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlarda da firmanın sattığı ürünlerin isimleri, fiyatları ve kayıp çocukların isimleri yer aldı. Konu hakkında Reddit üzerinden yapılan paylaşıma da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir