PUBG: Mobile Eskisi Kadar Kullanılmıyor mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

PUBG: Mobile Eskisi Kadar Kullanılmıyor mu?

0

Mobil oyun pazarında 2010 yılları civarında büyük bir değişim oldu. Android ve iOS‘un hayatımıza girmesi ile Pc ve konsol oyunlarına rakip yeni bir sektör hızla ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ise haziran ayının en çok para harcanan mobil oyunları liste halinde yayınlandı. PUBG: Mobile eskisi kadar kullanılmıyor mu? İşte en çok hasılat yapan mobil oyunlar!

En çok para harcanan mobil oyunlar

Sensor Tower, mobil sektörde en güçlü analiz araçlarından bir tanesi olarak kabul edilmekte. Haziran ayında kullanıcılar tarafından en çok para harcaması yapılan mobil oyunların listesini paylaşmakta. Geçen ayın şampiyonu 238,2 milyon doları kasasına koyan Honor of Kings oldu. Yapıma en çok para harcayan ülke yüzde 95 ile Çin oldu. İkinci sırada yüzde 2 ile Tayvan ve 1,7 ile Tayland yer aldı.

PUBG: Mobile Eskisi Kadar Kullanılmıyor mu?

PUBG: Mobile Eskisi Kadar Kullanılmıyor mu?

Genshin Impact ise en çok hasılat yapan oyunlar arasında 154 milyon dolarla ikinci sırada yerini almakta. Çin, yüzde 44 ile oyuna en çok para harcayan ülke olurken, Japonya yüzde 25,5 ile ikinci sıradan kendine yer buldu. Ayrıca PUBG: Mobile ise geçtiğimiz ay Android tarafında listeye dahi giremedi. Bu durum akıllara PUBG: Mobile‘ın popülaritesini yitirdiği düşüncesini getirmekte.

Haziran 2022‘de Mobil oyun mağazaları toplamda 6,4 milyar dolar elde etti. Dünya genelinde mobil oyun sektörü hızla büyümekte. Ancak geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise yüzde 10 düşüş mevcut. ABD ise bunca veri arasında mobil oyunlara en çok para harcayan ülke konumunda bulunmakta. Onu Japonya takip etmekte. Çin ise hemen arkalarından gelmekte.

Peki siz mobil oyunlara harcanan bu paralar hakkında ne düşünmektesiniz? Mobil oyunlara daha önce para harcadınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap