Pubg Hile! Hileciler İçin Yeni Önlemler Alınıyor

Pubg Hile! Hileciler İçin Yeni Önlemler Alınıyor

3

Pubg Hile sorunu nasıl çözülecek? Battle Royale oyunları denince akla ilk gelen tabi ki PUBG olmakta. Fakat bir süredir hile yapan oyuncular sebebiyle fazlasıyla gündemi meşgul ediliyor. Pubg ekibi, sinirleri alt üst eden hilecilere karşı alınacak yeni ve etkili önlemleri açıkladı.

Oyun deneyimini hem de oyuncu deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen oyun geliştiricileri, sektörde galip gelebilmek için büyük bir çaba sarf ediyor.

Pubg Hile, Oyun geliştiricilerinin bu emeklerine karşın bazı kötü amaçlı kişiler, oyunlarda hile kullanarak hem diğer oyuncuların emeklerini ziyan ediyor hem de oyunu geliştiren kişilerin hilenin önüne geçebilmek için ek mesai harcamasına sebep oluyor. PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) ise hilecilerin heveslerini kursaklarında bıraktıracak yepyeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

Pubg Hile 2020’de Son Buluyor

Pubg Hile 2020'de Son Buluyor

Oyuncular tarafından çokça sevilen ve en çok oynanan Battle Royale oyunlarından olan PUBG, oyun içerisinde hile yapan kişilerden bıkmış durumda. Hilecilere dayanamayan oyuncular ise yavaş yavaş oyunu terk etmeye başladı. Kısa bir süre önce ise, oyunun geliştirici ekibi son yayınladığı blog yazısında hileler ile nasıl başa çıkacaklarını açıkladı.

2020 yılı süresince yapılan hilelere çözüm bulacağını ve performansı gerçek anlamda düzelteceğini söyleyen PUBG geliştiricileri, yaptıkları paylaşımın başında dünyanın geneline yayılarak pandemi hâline gelen koronavirüs sebebiyle çalışmalarında yavaşlık yaşadıklarını belirtiyorlar.

Hileler Nasıl Son Bulacak

Pubg Ekibi, hile kullananlar ile seviye seviye savaşılacağını önemle vurguluyor. İlk olarak hile yapma ve hackleme girişimlerine karşı önleyici tedbirleri geliştirilecek. Sonrasında ise çift taraflı doğrulama ile güvenlik üst seviyeye çıkarılacak.

Silah, araç ve karakterlerin kodlarındaki zayıf noktaların tespitini yapacak olan PUBG geliştirici ekibi, bu zayıflıkları gidererek hile yapmaya yeltenen kişilerin oyuna müdahale etme işlemlerini fazlasıyla zorlaştıracak. Bu doğrultuda başka yöntemler denemek isteyen kötü amaçlı kişiler, oyunun hile karşıtı yazılımı tarafından kolaylıkla fark edilebilecek.

Alınan ve alınmaya devam edecek olan bu önlemler ile PUBG’da hile kullanmak neredeyse imkansız hale gelecek. Gönül rahatlığıyla oyunların oynanabileceğini garanti eden geliştirici ekip hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu konuda ki düşünce ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 23 Nisan 2020

  Umarım bir an önce bu önlemler sıkılaşır, hileciler den oyun oynanmıyor gerçekten

 2. Bende çok sıkıldım bu durumdan ama önlem almaları güzel bir şey

 3. 23 Nisan 2020

  Bu tarz hile yapanlar oyundan direk engellenmeli yeter artık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir