PUBG Hesapları Banladı! Beklenen Hamle Geldi

PUBG Hesapları Banladı! Beklenen Hamle Geldi

0

Popülerliğini halen daha korusa da eskisi kadar adından söz ettirmeyen ve küçüğünden büyüğüne herkesin tanıdığı oyun olan PUBG Mobile yeni bir adım attı. Oyun içerisindeki en büyük sorunlardan biri hile yapan kişilerin çoğalmasıydı. Tencent hile yapan hesaplar için kısa süre önce detaylı bir mücadele başlattı. PUBG hesapları banladı.

PUBG Hesapları Banladı! Hile operasyonunda 2 milyonun üzerinde ban!

PUBG Hesapları Banladı

Resmi Twitter hesabı aracılığı ile PUBG Mobile bir paylaşım yaptı ve 11 – 17 Aralık tarihlerini kapsayan ”Ban Pan” isimli operasyonunu duyurdu. Bu operasyonda hile, script ya da korsanlık faaliyetlerine karışmış 2 milyonun üzerinde hesaba erişim engeli getirdiğini açıkladı. Bu engel kalıcı olacak.

Yasaklanan 2 milyon hesabın yüzde 31’inin karakter modellerini değiştirdiği, yüzde 18’inin X-ray görüntü hilesini kullandığı belirtildi. Yasaklama nedenleri arasında ekstra olarak hız hilesi ve hasar alanını değiştirme gibi faaliyetler gösterildi.

Bunun yanında hile kullanan hesaplarının seviyeleri de gözler önüne serdi. Söz konusu hesapların büyük çoğunluğunu yüzde 22 ile bronz hesaplar oluşturdu. Bronz hesapları ise elmas ve platinyumlar yüzde 15 ile takip etti.

Hilenin en kullanıldığı hesap grubununsa yüzde 2 ile conqueror olduğu ifade edildi. Oyun için benzer bir yasak Ağustos ayında gerçekleşmiş ancak sadece belirli cihazların oyunu çalıştırmasının engellenmesine neden olmuştu. Ban Pan yasağı içinse herhangi bir cihaz bilgisi verilmedi.

Bu yılın başlarında Call of Duty serisinden tanıdığımız Infinity Ward da, bu tarz bir çalışma yapılmıştı. Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare’de  yasaklama operasyonları yürüten firma, Ekim ayında da hile kullandığı gerekçesiyle 20 binden fazla hesabı yasaklamıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir