Dünyanın En Yalnız Evi Açıklandı! İzlanda’da
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dünyanın En Yalnız Evi Açıklandı! İzlanda’da

0

Tahmini olarak 100 yıl önce terk edilen ve İzlanda’nın Ellidaey adasında bulunan bir ev, dünyanın en yalnız evi seçildi. Evin bulunduğu yer ile ilgili sosyal medyada paylaşımlar yapılması sonrasında, söz konusu ev hakkında bir çok teori ortaya atıldı.

Dünyanın en yalnız evi açıklandı

Dünyanın En Yalnız Evi

H0rdur adlı Instagram kullanıcısı tarafından İzlanda’nın Ellidaey adlı ıssız bir adasında, çevresinde hiçbirşey bulunmayan bir evin fotoğrafları paylaşıldı. Ahşap olduğu anlaşılan bu evin yaklaşık olarak 100 yıl önce terk edildiği öngörülüyor.

Evin görüntüleri sosyal medya platformlarında trend olması sonrasında ev ve evin sahibi hakkında bir çok iddia ortaya atıldı. Ev, 100 yıl önce terk edilmesi sebebiyle sosyal medyada “dünyanın en yalnız evi” olarak seçildi. 

Ev, zombi istilasından korunmak için inşa edilmiş olabilir

The Mirror adlı bir dergide yayınlanan bilgiye göre, evin bulunduğu Ellidaey adasında 1930’lu yıllara kadar sadece 5 aile yaşıyordu. Aileler, İzlanda’nın daha merkezi yerlerine taşınma kararı aldıktan sonra ada tamamen boşaltıldı. Bu yerde daha önce yaşamın olduğuna dair kanıt olarak gösterilebilecek sadece bu ev kaldı.

Evin bulunduğu ada içerisinde internet ve telefon bağlantısı olmamasından dolayı, sosyal medyadaki kullanıcıların pek çoğu mülk sahibinin bu evi doğayla başbaşa kalmak için kullandığını dile getiriyor. Fotoğraflar yayılmaya başladıktan sonra ev ile ilgili aslı kanıtlanmamış birçok teori ortaya atıldı. Hatta evin aslında bir ev değil, Ellidaey Avcılık Derneği’ne ait bir köşk olduğu söylendi. 

Ortaya atılan iddialardan belki de en komiği, bir milyarderin olası bir zombi istilasından korunmak için bu evi inşa etmiş olmasıydı. Söylentilerin arasında evin İzlanda’lı ünlü şarkıcı Björk’e veya dini bir keşişe ait olabileceği gibi iddialar da bulunuyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap