PlayStation 5 Türkçe Dil Desteği Hamlesi Sevindirdi


Meraklı ve heyecanlı bekleyişin ardından piyasaya sürülen PlayStation 5 için çıkan haberlerden biri doğrudan ülkemizi ilgilendiriyor. 19 Kasım tarihinde Türkiye’de de satışa sunulacak olan konsol, Türkiye’de yaşayan oyunseverler için oyunlarına PlayStation 5 Türkçe dil desteği seçenek halinde eklenecek.

PlayStation 5 Türkçe dil desteği geliyor

PlayStation 5 Türkçe dil desteği gliyor

Yeni çıkan habere göre PlayStation 5 için geliştirilen ve PlayStation Studios tarafından yapılan çıkış oyunlarında Türkçe dil seçeneği mevcut olacak. Bunun yanında Insomniac Games tarafından geliştirilen yeni Spider-Man oyunu da Türkçe seçeneği sunacak. PlayStation 5’in çıkış oyunlarından biri olan efsane yapım Demon Souls‘da aynı şekilde bu özellikten yararlanacak.

Bu vesileyle anlaşılıyor ki PlayStation 5’in önemli ve büyük çıkış oyunları Türkçe dil seçeneği ile satışa sunulacak. Sony’nin bu hamlesi ve tutumu geleceğe umutla bakmamıza ve ileride pozitif şeylerin olabileceğini düşündürüyor. PS5 için ilerleyen zamanda hangi oyunlarda daha Türkçe dil desteği olacak şimdilik bilinmezliğini koruyor.

Türkçe dil desteğine sahip olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: Büyük Macera, Astro’s Playroom ve Demon’s Souls, PlayStation 5 ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: Büyük Macera oyunlarının PlayStation 4 versiyonları da Türkçe dublaj ve altyazı desteğine sahip olacak.

Sony’nin attığı bu dil desteği adımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
0
İlginç
Aşk Aşk
10
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Lol Lol
3
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir