OnePlus Otomobil Sektöründen Örnekler Alıyor

OnePlus Otomobil Sektöründen Örnekler Alıyor

0

OnePlus kurucu ortaklarından Carl Pei, Porsche’nin bir spor otomobiline sahip olduğunu ve şirketin neden orta sınıf modeller ürettiğini ünlü bir dergiye açıkladı. Akıllı telefon sektörünü değerlendiren Pei, gelecek yıllarla ilgili OnePlus otomobil hakkında dikkat çekici bilgiler paylaştı.

OnePlus gelecek planlarında otomobil sektöründen ders çıkartıyor

Hem akıllı telefon pazarında veya otomotiv endüstrisinde geleneksel devlerin, zirvedeki şirketlerin varlığını koruyabilmesi için çağa ayak uydurup bir çok yenilik yapmaları gerekiyor. Tesla, dünyanın en büyük otomobil markalarının bir kısmını kısa sürede geçmeyi başardı. OnePlus da aynı şekilde akıllı telefon pazarında rakipleri olan Apple ve Samsung’u bir an önce geçerek üçüncü sıradaki yerini devretmek istiyor.

Ancak yakın zamanda tanıtılan OnePlus Nord ile artık orta segmente hitap eden Çinli üreticiyi buna iten nedenler neler? Bu soruyu, kısa zaman önce bir Porsche Boxter alan OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, otomotiv endüstrisinden örnekler vererek cevapladı.

OnePlus amiral gemisi akıllı telefonlar üretmeye devam edecek

İngiliz Wired dergisi ile yapılan röportajda şirket hakkında sorulan bir çok konuya kurucu ortak Pei, Porsche üzerinden cevap verdi. OnePlus Nord ile amiral gemilerine kıyasla daha fazla kazanmaları durumunda amiral gemilerinden uzaklaşıp uzaklaşmayacağı sorulduğunda: “Bazı tüketiciler tıpkı Porsche’de olduğu gibi en son teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak istiyor. Bazıları da sadece çalışan ve günlük ihtiyaçları karşılayan modeller istiyor. Porsche’nin spor otomobil DNA’sından uzaklaşmasını istemek gibi bir şey olur.” cevabını verdi.

Amiral gemilerini spor otomobiller ile karşılaştıran Pei, amiral gemilerinin üretilmesinin nedenlerini de Porsche’den örnek vererek açıkladı. Carl Pei, “Porsche gibi spor otomobiller isteyen bir sürü insan var. Spor otomobiller diğer binek otomobiller ile çatışan bir pazarda değil.” cevabı ile hem amiral gemisi hem de orta segment akıllı telefon modelleri üreteceklerini açıkladı.

OnePlus otomobil şimdilik planlar arasında yer almıyor

Gelecek planlarını otomobil sektörü üzerinden anlatan Pei, gelecek yıllarda bir OnePlus otomobil görebilecek miyiz sorusunu da yanıtladı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu şekilde bir planlarının olmadığını fakat uzun vadede neler olacağını  öngöremediğini belirtti.

Porsche’nin neden Carl Pei’nin açıklamalarında bu kadar  yer aldığı sorulunca da kurucu, kısa zaman önce bir Porsche Boxter sahibi olduğunu belirtti. Elektrikli otomobil sektörünün de gelişmekte olduğunu belirten Pei, elektrikli otomobillerin henüz alınabilecek seviyeye ulaşamadığını belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir