1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. OnePlus Nord 2 5G Geliyor! İşte Telefon Hakkında Detaylar

OnePlus Nord 2 5G Geliyor! İşte Telefon Hakkında Detaylar


MediaTek ve Oneplus, ortak bir etkinlik düzenledi. Söz konusu olan ortak etkinlikte  geleceğe dair planlar paylaşıldı. Ayrıca  OnePlus Nord 2 5G’nin işlemcisi belli oldu. OnePlus Nord 2 5G Geliyor! İşte Telefon Hakkında Detaylar

OnePlus Nord 2 5G Geliyor! İşte Telefon Hakkında Detaylar

OnePlus Nord 2 5G Geliyor! İşte Telefon Hakkında Detaylar

Ülkemizde de var olan  OnePlusMediTek ile ortak bir açıklama yaptılar. Söz konusu olan açıklamada Nord 2‘nin 5G desteğiyle geleceği belirtilmekte. Ayrıca işlemci konusunda Nord 2’nin Dimensity 1200 5G’yi kullanacağı bilinmekte. Söz konusu olan işlemci, amiral gemisi performansını kullanıcılar için bütçe dostu bir fiyatla buluşturacak.

OnePlus ve MediaTek, işlemci üzerinde beraber çalışmaktalar. Ayrıca şirketler yapay zeka konusuna da parmak basmaktalar. OnePlus yaptığı duyuruda, Nord 2 5G’nin görüntüleme performansının iyileştiğini açııklamakta. Ayrıca ince ekran ayarları ve diğer geliştirmeler gibi AI (yapay zeka) destekli iyileştirmeler sunacağının da bilgisini vermekte.

OnePlus, yapay zeka geliştirmeleri sayesinde fotoğraf tarafında SDR‘den HDR‘ye dönüştürmeyi amaçlamakta. Ayrıca  video kategorisinde de düşük çözünürlükten HD‘ye dönüştürmeyi istemekte. Yapay zeka ile birlikte akıllı otomatik parlaklık, video kaydı için canlı HDR efektleri ve 22’ye kadar farklı fotoğraf senaryosunu tanıma yeteneği gelmekte.

OnePlus’ın kurucu ortağı Pete Lau: “Dünya ile en iyi teknolojiyi paylaşmaya kararlıyız. OnePlus Nord serisi bu misyonu daha erişilebilir bir fiyat kategorisiyle buluşturuyor” dedi. Lau konuşmasında “Hızlı ve sorunsuz akıllı telefon deneyimi, OnePlus’ı benzersiz kılan özelliklerin ayrılmaz bir parçasıdır. Her zaman bu deneyimi daha fazla kullanıcıya ulaştırmamıza olanak sağlayacak yeni yollar ve teknolojiler arıyoruz.” sözlerini söylemekte.

Ancak OnePlus şimdilik telefonun çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama yapmadı.. Fakat yaptığı OnePlus haberleriyle tanınan Mukul Sharma, Nord 2 5G lansmanın Temmuz ayının son 10 günü içinde gerçekleşeceğini söylemekte. Ayrıca Sharma, tanıtım için 24 Temmuz‘a dikkat çekmekte.

Peki siz bu cihaz hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap