1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Asus Zenfone 8 İşe Yarayacak Bir Özellik ile Geliyor!

Asus Zenfone 8 İşe Yarayacak Bir Özellik ile Geliyor!


Tayvan’lı üretici Asus, tüketicilerin dört gözle beklediği Asus Zenfone 8 amiral gemisini 12 Mayıs tarihinde tanıtacak. Geçtiğimiz dönemlerde söz konusu telefon hakkında defalarca kez sızıntılar geldi. Ancak şirket, ilk defa duyduğumuz bir özelliğini açıklayarak tüketicilerine haber verdi. Asus Zenfone 8 İşe Yarayacak Bir Özellik ile Geliyor!

Asus Zenfone 8 İşe Yarayacak Bir Özellik ile Geliyor!

Asus Zenfone 8 İşe Yarayacak Bir Özellik ile Geliyor!

Şirketin yaptığı paylaşıma göre Zenfone 8, daha önceki modellerinde olmayan bir özellik ile gelecek. Söz konusu  şirketin yeni amiral gemisi ilk kez IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olacak.

Şirketin paylaştığı tanıtımda yeni amiral gemisi Asus Zenfone 8’in suya ve toza karşı dayanıklı olacağı kamuoyuna sunuldu. Şirketin eski amiral gemileri, söz konusu olan bu özelliklere sahip değildi. Ancak Asus, ilk kez amiral gemisi bir telefonunda IP68 sertifikasına da yer vermiş olacak.

Söz konusu sertifikaya sahip olan Zenfone 8; 30 dakika zamanla 1.5 metre derinlikteki suya dayanıklı olabilecek. Ek olarak cihaz; toza, kire ve kuma karşı da direnç sahibi olacak. Çoğu akıllı telefon üreticileri cihazlarının herhangi bir şartta su geçirmediğini söylemezler. Bu sertifikaya sahip modellerin bile deniz gibi çeşitli yerlerde su geçirdiği zamanlar olabiliyor. Sonuç olarak telefon sahipleri, IP68 özelliğini göze alıp telefonlarını keyf-i olarak su içine sokmayı tercih etmemelidirler. Şirketlerin söz konusu olan bu özelliği telefonlarına getirmesi, olası bir su darbesinin önüne geçmektir.

Peki telefon ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap