Nokia’da İlgiç Artış! CEO Bile Şaşkına Döndü

Nokia’da İlgiç Artış! CEO Bile Şaşkına Döndü

0

Ünlü telefon üreticisi Nokiaikinci çeyrek raporu hakkında yapmış olduğu detaylı raporu açıkladı. Nisan, mayıs ve haziran aylarının bulunduğu bu rapor görenleri fazlasıyla şaşırttı. Nokia’da İlgiç Artış yaşandı ve CEO’ları bile beklemiyordu.

Nokia’da İlgiç Artış! İkinci çeyrek raporu ile gurur duyuyor

Nokia'da ilgiç Artış

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ve Çin’in akıllı telefon pazarındaki hızlı yükselişi nedeniyle gelir konusunda yüzde 11’lik bir düşüş yaşayan köklü şirket, ikinci çeyrekte 5 milyar euro gelir elde etti. Nokia, yaşanan bu düşüşe rağmen net kârında kayda değer bir artış yaşadı.

Net kârını 99 milyon euroya yükselten firma, geçen yıl 193 milyon euro zarara uğramıştı. Siparişlerin ve üretimin arttığını söyleyen Nokia’nın yıl sonu büyüme tahmini yüzde 35.

Nokia denince ilk akla gelen kişi olan Rajeev Suri, bu konu hakkında şu sözleri söyledi: “Nokia, COVID-19 salgınına rağmen kayda değer bir büyümeye tanıklık etti. Nakit akışı önemli ölçüde arttı ve rantabilite oranımız beklenenden daha iyi oldu.”

“Mobil uygulamalara odaklanan istihdam projeleri arttı ve hisse başına elde ettiğimiz kazanç gayet iyi bir durumda. Ayrıca geçen yıla göre olumlu yönde bir büyüme kaydettik.”

Nokia, para kazandıran mobil projelere daha fazla zaman ayıracağını belirtti. Rajeev Suri, ekibinin yüksek katma değerli projeler üreteceğini ve nakit akışının daha da fazla olacağını düşünüyor.

Bu açıklamalardan 1865 yılında kurulan şirketin yeni akıllı telefonlar üreteceğini ve diğerleri ile rekabet edeceğini anlayabiliriz. Sizce Finlandiyalı şirketin geleceği nasıl olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir