Apple Watch Series 6 Özelliği Sızdırıldı! Beklenen Özellik
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Apple Watch Series 6 Özelliği Sızdırıldı! Beklenen Özellik

+ - 0

Kısa süre önce Tayvanlı bir web sitesi yeni yayınlanan iOS 14 işletim sisteminin veri tabanındaki kaynak kodlarını inceleyerek Apple Watch özelliğini sızdırdı. Söylentilere göre Apple Watch Series 6 modelinde kandaki oksijen miktarını ölçen sensör mevcut olacak.

Apple Watch Series 6, kandaki oksijen miktarını ölçecek

Apple Watch Series 6, kandaki oksijen miktarını ölçecek

Apple Watch Series 4 ile birlikte ürüne sahip insanlara EKG özelliği sunulmuştu. Kullanıcılara bir çok yeni özellik sunmayı hedefleyen Apple, sağlık alanına ise çok daha fazla vakit ayırıyor.

ASE Technology adlı firma ile şirketin yapmış olduğu anlaşma sonucunda sorunsuz bir üretim süreci gerçekleştirildi. Söz konusu web sitesinin yaptığı araştırmalar sonucunda yeni Apple Watch modelinin kandaki oksijen miktarını ölçen sensör ile geleceği gözlemlendi.

Tespit edilen kod parçacığında kandaki oksijen miktarı belirli bir eşiğin altına düştüğünde sahibine uyarı mesajı gönderilecek. Kandaki oksijen seviyesinin düşüş yaşaması solunum ve kalp problemlerine neden olabileceği için birçok kişi bu özelliğin gelmesini dört gözle bekliyor.

Yeni özelliğin Series 6 modeliyle sınırlı olup olmadığı şimdilik bilinmiyor.  2015 yılında 1. nesil Apple Watch modelini inceleyen iFixit ekibi cihazda kandaki oksijen miktarını ölçen sensörlerin de yer aldığını tespit etmişti. Bu sebepten dolayı bazı kaynaklar watchOS 7 ile birlikte bu özelliği görebileceğimizi belirtiyor.

Apple Watch Series 6 için sızdırılan bu özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle paylaşa bilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap