Nijerya Kripto Varlıkları Araştırmaya Karar Verdi

Nijerya Kripto Varlıkları Araştırmaya Karar Verdi

0

Kripto paralar ile ilgili dünyanın çeşitli ülkelerinde adımlar atılmaya başlandı. Şimdi ise Nijerya’dan bir haber geldi. Nijerya, kripto varlıkları araştırıyor. Nijerya finansal düzenleyicisi, kripto varlık endüstrisini düzenleme amacıyla bir araştırma bölümü kurdu. Söz konusu birimin amacı da açıklandı. Yatırımcıları korumaya yardımcı olacak yönergeler üretmek için kripto varlık yatırımları ve ürünleri üzerinde araştırmalar yürütecek.

Nijerya Kripto Varlıkları Araştırmaya Karar Verdi

Nijerya Kripto Varlıkları Araştırmaya Karar Verdi

Nijerya Merkez Bankası, bankaların kripto kuruluşları ve yatırımcılarına hizmet vermesini yasaklamıştı. Ancak sekiz ayın ardından, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dijital varlık endüstrisi için düzenlemelerde bulunmaya yardımcı olacak bir FinTek birimi kurdu.

Gelen haberler göre kurulan birim, yatırımcıları korumayı amaçlamakta. Ayrıca düzenleyici yönergeler üretmek için kripto varlık yatırımları ve ürünleri üzerinde araştırmalar yürütecek. Kurumun gelişme hakkında konuşan genel müdürü Lamido Yuguda, “Yatırımcıların blokzinciri yatırımlarını korumalarına yardımcı olacak düzenlemeleri nasıl çıkarabileceğimizi görmek için bu pazara yakından bakıyoruz.” dedi.

Dijital para birimleri için düzenlemeler gerçekleştirilecek

SEC henüz tüm kripto varlıklarını “aksi kanıtlanmadıkça menkul kıymetler” olarak görmedi. Ancak gördüğü zaman Yuguda, dijital para birimleri Nijerya bankacılık sistemine entegre edilecek. Ayrıca kurumun düzenlemeler gerçekleştirerek adım atacağını da ekledi.

Kurum, FinTek araştırma birimini yeni kurmuş olsa da geçen yıl Nijerya Merkez Bankası (CBN) yasağından altı ay önce kripto varlık alanını düzenleme niyetini açıklamıştı. Gözlemci, Eylül 2020’de sektör için düzenleyici yönergeler sağlamak için iyi bir donanıma sahip olduğunu söylemişti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir