iPhone 13’te Şarj Girişi Bulunmayacak Mı? İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

iPhone 13’te Şarj Girişi Bulunmayacak Mı? İşte Detaylar

+ - 0

Popüler teknoloji şirketi Apple kısa bir zaman içinde yeni telefon modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak son zamanlarda model hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Şarj girişi ile ilgili ortaya atılan iddia hakkında yeni gelişmeler söz konusu. iPhone 13’te Şarj Girişi Bulunmayacak Mı? İşte Detaylar

iPhone 13’te Şarj Girişi Bulunmayacak Mı? İşte Detaylar

iPhone 13’te Şarj Girişi Bulunmayacak Mı? İşte Detaylar

Herkes tarafından dört gözle gelmesi beklenen iPhone 13 kısa bir süre içinde tanıtılmaya hazırlanıyor. Söz konusu modelin  eylül ayının ortasında diğer modeller ile birlikte tanıtılması beklenmekte. Ancak geçen yıldan beri ortaya atılan bir iddia mevcut. İddiaya göre yeni modelde şarj girişinin olmayacağı konusu.  Peki iPhone 13 için şarj girişi iddiasına son iddialar ne?

Merakla beklenen model için şarj girişi iddiasına negatif bakılmakta. Analistler ve yorumcular bu konunun iPhone 13 ile değil, iPhone 14 ile geleceğini söylemekteler. Kısacası söz konusu olan nesilde şarj kablosuna ihtiyacımız olacak. Fakat yine de onraki nesil için umutlar büyük olmakta. Bildiğiniz üzere iPhone 8‘den beri kablosuz şarj, iPhone cihazlarda mevcut olan bir özellik. Ek olarak geçen yıl bu özellik daha fazla geliştirilerek karşımıza MagSafe çıktı. MagSafe yine kabloyla çalışsa da akımı manyetik olarak iletiyor. Bu sayede de kablosuz şarj gerçekleşirken kullanıcıların cihazlarını rahatça kullanabilmeleri sağlanmakta.

Ek olarak  veri transferi konusunda AirDrop gibi yenilikçi özellikler, kablo ile aktarıma olan desteğe gerek bırakmıyor. Fakat yine de bu konu büyük bir değişiklik olmakta. Söz konusu olan yeniliği gelmesi planlanan seri için görmemiz beklenmiyor. Ancak kullanıcılar isterlerse MagSafe satın alıp özelliği istedikleri şekilde kullanabilirler.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Apple model ürünler kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap