Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edildi! Hangi Ülke?

Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edildi! Hangi Ülke?

0

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde, ulusal basındaki haberlere göre, Dijital Ekonomi ve Telekomünikasyon Bakanı Gourna Zacko’nın Ulusal Meclise sunduğu kripto para borsası ve Bitcoin’i para birimi olarak kabul eden yasa teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca Bitcoin Ödeme Aracı!

Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edilmekte

Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edildi

Günümüzde kripto paralara yatırım ve ilgi her geçen gün artmakta. Bazı ülkeler katı bir şekilde kripto paraları engelleseler de bazıları ise kullanıma açmakta. Bunun ilk örneği ise El Salvador. Haziran ayında Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etti. El Salvador, dünyada bir ilke imza attı ve adından sıkça söz ettirdi.

Yeni yasaya göre, ülkede şirketler ve şahıslar işlemlerini kripto para üzerinden yapabilmekte ve vergi ödeyebilmekte.

Orta Amerika ülkesi El Salvador’da Bitcoin 7 Eylül 2021’de yasal para birimi olarak kullanılmaya başladığı bilgisi mevcut. Peki ülkedeki vatandaşlar Bitcoin’ne güveniyorlar mı?

El Salvador halkı Bitcoin’e neden güvenmiyor?

El Salvador, Bitcoin konusunda ne kadar başarılı olduğu tartışma konusu. Ayrıca El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele liderliğindeki kripto kampanyasına beklenen ilginin yaşanmadığı ifade edildi. Raporla göre, ülkenin dijital cüzdanı “Chivo Wallet” yaygın kullanım oranlarını yakalayamadı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce hiç kripto para satın aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir