NFT Satışları Azaldı! Değer Kaybı Çok Büyük

NFT Satışları Azaldı! Değer Kaybı Çok Büyük

0

2021 yılında popüler hale gelen ve milyon dolarlara satılan NFT’ler, dünyaya damga vurmuşlardı. Ancak bu dönemlerde değer ve satış açısından büyük bir çöküş hakim. Bored Apes ve CryptoPunks dahil olmak üzere birçok popüler NFT koleksiyonundaki satışlar düştü. NFT Satışları Azaldı!

NFT Satışları Azaldı!

NFT Satışları Azaldı

Yapılan araştırmaya göre NFT pazarı 2022 yılı başında 17 milyar dolar seviyelerinde bulunmaktaydı. Ancak dokuz ay sonunda 499 milyon dolar seviyelerine gerilemiş durumda. Bu rakam, Ocak-Eylül dönemi arasında yüzde 97’lik bir kayıp yaşandığı anlamına geliyor.

NFT’lerin değeri ve satışlardaki bu düşüşe rağmen, koleksiyon sahiplerinde azalma yaşanmamakta. Örneğin OpenSea’de hala 42 binden daha fazla satıcı olduğu bildirildi. Mart ayındaki 66 bin satıcıya kıyasla düşüş yaşamış olsa bile, bu bizlere kullanıcıların hala NFT’ye ilgi duyduğunu göstermekte.

NFT’lerdeki büyük kaybın birden fazla sebebi bulunmakta. Bunun yanında dolandırıcılık olayların artması güveni azalttı. Örneğin, eski bir spor yöneticisi ve ünlü kripto takipçisi olan Jason Falovitch, dört NFT’sinin çalındığını ve 150 bin dolar para kaybettiğini ifade etti.

NFT furyasındaki gerilemenin ayrıca koleksiyonlardaki ünlü isimlerin ayrılmasından kaynaklandığı düşünülmekte. Paris Hilton ve Jimmy Fallon gibi isimler Bored Ape Yacht Club’tan ayrılıp ve sahip oldukları NFT’leri kaderine terk ettiği bilgisi mevcut.

Peki siz NFT satışları hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce NFT satın aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir