Netflix Kullanıcıları İçin Şaşırtan Sonuç! Uyuyamıyorlar
 1. Anasayfa
 2. Film ve Dizi

Netflix Kullanıcıları İçin Şaşırtan Sonuç! Uyuyamıyorlar

0

Netflix Kullanıcıları İçin Şaşırtan Sonuç! Netflix ile vakit geçirenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Corona virüsü yüzünden dışarıya çıkmayan birçok insan, Netflix içeriklerine yöneliyor.

Netflix Filmleri Kullanıcıları nasıl etkiliyor?

Netflix Filmleri Kullanıcıları nasıl etkiliyor?

SleepStandards’da paylaşılan bir araştırmaya göre bazı Netflix kullanıcılarının 7 saat uyumak için bile vakti olmuyor. ABD’de yapılan bu anket, 30 gün boyunca devam ettirildi ve 1032 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Anket sonucunda yetkililerin ilginç sonuçlar elde ettikleri açıkladı. Ankete katılanların yaş aralığı ise 18 ile 79 olduğu ifade edildi.

Bu araştırma, Amerikalıların Netflix e düşkünlüklerini de ortaya koydu. Buna göre ABD’li olan kişilerin yüzde 99.1’inde bir Netflix hesabı mevcut. Ayrıca bu kişilerin her gün bir film veya bir şov izlediği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Bu ankete katılanların yüzde 50.7’sinin erkek olduğu açıklandı. Yüzde 48.9’luk kısmı ise kadınlar oluşturdu. Yüzde 0.4’lük kısım ise cinsiyetinin farklı olduğunu ifade etti.

Netflix uykusuzluğa sebep oluyor mu?

Netflix Kullanıcıları uyuyamıyor

Ortaya çıkan sonuçlara göre Netflix kullanıcılarının büyük çoğunluğu bir filmi veya bir şovu izlemek adına uykusundan fedakârlık ediyor. Araştırmaya göre Netflix kullanıcılarının yüzde 25’i 7 saatten fazla uyuyor.

Kullanıcıların büyük bir bölümü 6 ila 7 saat arasında uyuyor. Bu kategoride yer alan kişiler yüzde 55.7’lik bir kısmı temsil ediyor. Ankete katılanların yüzde 14’ü sadece 5 ila 6 saat arasında uyuyor.

Geriya kalan yüzde 4.3’lük kısım ise 4 ila 5 saat arasında uyuyor. 4 saatten az uyuyanların oluşturduğu bölüm yalnızca yüzde 1’lik bir yer kaplıyor. Netflix’e ayrılan sürelere bakarsak karşımıza daha da ilginç sonuçlar çıkıyor.

Kullanıcıların yüzde 35.6’sı Netflix’e günde 1 ila 2 saat ayırıyor. Bu oranı yüzde 26.2’lik bir kesim takip ediyor. Bu kesimin Netflix’e günde 2 ila 3 saat ayırdığı belirtildi. Bu konuda 3 ila 4 saat harcayanlar  yüzde 19.9’luk bir kısmı kaplıyor.

Netflix’e 4 saatten fazla süre ayıran kullanıcıların oranı ise yüzde 9.3 olarak açıklandı. Son olarak dizi veya film izlemek için bu platforma 1 saatten az bir süre ayıranların oranı sadece yüzde 9.

Bu ankette yer alan Milenyum jenerasyonunun yüzde 82.39’u Netflix’e 5 saatten fazla bir süre ayırıyor. Bunun dışında bu ankete katılan Amerikalıların yüzde 46’sı, uykusuzluk problemlerinin Netflix ile vakit geçirmeye başladıktan sonra ortaya çıktığını kabul etti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir