Netflix arayüzü değişiyor! Yeni hali işte böyle olacak

Netflix arayüzü değişiyor! Yeni hali işte böyle olacak

0

Netflix, TV uygulamasını yeniden tasarlamaya hazırlanıyor. Navigasyon barı başta olmak üzere yenilenmiş ana sayfa deneyimi sunmak isteyen şirket, kapsamlı bir düzenlemeye gidecek. Yayın devi içerik isimlerini ve açıklamalarını daha belirgin hale getirmeyi amaçlayan değişiklikleri test ediyor.

Netflix TV uygulamasında yeni ne var?

Kaynaklara göre Netflix, yeni tasarımla birlikte bir içeriğe ait tüm bilgileri birleştirecek. Birleştirilmiş içeriği, kullanıcılar uzaktan kumandaya üzerine geldiklerinde açılan kutularda gösterecek. İzleyiciler bir film veya diziyi birkaç saniye duraklattığında ise fragmanlar otomatik olarak başlayacak.

Mevcut bazı önemli öğeler de kaldırılıyor gibi görünüyor. Sol taraftaki kategoriler menüsü tamamen kaldırılacak. Netflix, bu menü yerine geri düğmesi aracılığıyla erişilebilen Ev, Şovlar ve Filmler sekmesini kullanacak. Bu menüde yer alacak arama simgesi ise içerik aramak ve farklı türlere göz atma imkanı tanıyacak.

Buna ek olarak, geçen yıl mobil cihazlarda kullanıma sunulan “Benim Netflix’im” merkezinin TV uygulamasında da kullanıma sunulması bekleniyor. Bu bölümde kullanıcının izleme geçmişi ve dizi/filmlerdeki ilerleme durumu özetleniyor.

Netflix Ürün İnovosyonu Kıdemli Direktörü Pat Flemming, TV uygulamasındaki bu değişikliklerin göz yorgunluğunu azaltmayı hedeflediğini söyledi. Açıklamasında, “Abonelerin bir başlığın kendileri için doğru olup olmadığını daha kolay anlamalarını istedik” ifadelerini kullandı.

Netflix, yenilenmiş ana sayfayı şimdilik belirli abonelerle beta kapsamında test ediyor. Olumlu geri bildirimler alınması halinde, önümüzdeki aylarda daha geniş bir dağıtım söz konusu olacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-tv-uygulamasi-tasarimi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir