Realme Akıllı Saat! Realme Watch Tanıtıldı


Realme akıllı saat, merakla beklenen Realme Watch‘u kısa süre önce resmi olarak tanıttı. Realme Watch, üst düzey bir akıllı saat özellikleri sunuyor.

Giyilebilir teknoloji sektörüne ilk hamlesini Realme bu yılın başlarında Realme Band ile attı. Şirket, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı saati Realme Watch‘u tanıttı. Şirketin ilk akıllı saati renkli ekran, çeşitli spor modları, müzik kontrolü ve çok daha fazlasını sunuyor.

Realme Watch, ilk bakışta sıradan bir akıllı saat gibi görünüyor olabilir, ancak fiyatına göre beklenilenden daha fazla özellik sunduğu söylenebilir. Realme Watch, metalik kaplamaya sahip bir polikarbonat gövdeyle karşımıza çıkıyor. Sağ tarafında tek bir düğme yer alan saat, silikon kayışlara sahip. Yakında daha modern kayış seçenekleri de gelecek.

Realme Watch kullanıcılara neler sunuyor?

Realme Akıllı Saat! Realme Watch Tanıtıldı

Realme Watch’ın 320×320 çözünürlük ve 380 nit parlaklık sunan 1.4 inç TFT LCD ekranı, Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Ekranın hemen altında bir Realme logosu var. Ne yazık ki çerçeveler oldukça geniş ve ekranın potansiyelini gölgeliyor.

Realme Watch, koşu, yürüyüş, aerobik, güç antrenmanı, futbol, basketbol, masa tenisi, yoga ve kriket gibi aktiviteleri içeren toplam 14 spor modunu destekliyor. Telefonda dahili GPS yok ve bu nedenle aktivite takibi büyük ölçüde telefonla gerçekleşiyor.

Realme Akıllı Saat Watch Uygun Fiyatla Satışa Çıkıyor

Realme Watch Uygun Fiyatla Satışa Çıkıyor

Bu saat kalp atış hızınızı izliyor ve uyarılar gönderebiliyor. Realme Watch, aynı zamanda kandaki oksijen doygunluk seviyelerini izlemenizi ve uyku takibi yapabilmenizi de sağlıyor. Tüm bu veriler telefonunuza Bluetooth 5.0 bağlantısıyla gönderiliyor. Ayrıca akıllı saat, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

Akıllı saat 160 mAh pil içeriyor ve kalp atış hızı izlemesi açıkken 7 güne kadar pil ömrü vadediyor. Güç tasarrufu modunu etkinleştirirseniz bu süre 20 güne kadar uzayabiliyor. Realme Watch, Google’ın Wear OS işletim sistemi yerine şirketin kendi yazılımıyla destekleniyor. Uygulama bildirimlerini almanıza, çağrıları susturmanıza veya reddetmenize, müziği kontrol edebilmenize olanak sağlıyor.

Realme Watch, 50 dolar gibi uygun bir fiyatla önümüzdeki ayın başlarında Hindistan’da satışa sunulacak. Realme’nin akıllı saatini ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de satışa sunması bekleniyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Kötü Kötü
0
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
İlginç İlginç
5
İlginç
Aşk Aşk
15
Aşk
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Lol Lol
1
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir