Netflix Android Uygulaması İçin Büyük Bir Barajı Geçti

Netflix Android Uygulaması İçin Büyük Bir Barajı Geçti

0

Netflix, an itibariyle en çok aboneye sahip çevrim içi platformlardan biri. Bu popüler platform Android dünyası için önemli bir adım attı. Kullanıcı sayısını gün geçtikçe artıran Netflix android uygulaması, bu gelişmeyi gösteren verilerle tüm dikkatleri üstüne çekiyor.

Türkiye’de içlerinde olmak üzere birçok ülkede popüler hale gelen Netflix, yeni yapımlarıyla da izleyicilerinin beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Bugün gelen haberle birlikte platformun popüler oluşunu ve sevilmesini abone sayısıyla bizlere gösterdi.

Netflix Android uygulaması için büyük başarı sağladı

Netflix Android uygulaması için büyük başarı sağladı

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını döneminde kullanımı daha da artan platformun Android uygulaması için yapımcılarını memnun edecek bir haber geldi. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve akıllı televizyon gibi cihazlarda kullanılabilen uygulama, Android için milyar barajını aştı.

Google Play Store aracılığı ile kullanıcıların hizmetine sunulan Netflix Android uygulaması, 1 milyar adet indirmeyi geçti. Bu olağan üstü indirme sayısında aktif olan kullanıcılar olduğu gibi aktif olmayan kullanıcılar da mevcut. Fakat an itibariyle en çok kullanılan ve popüler olan sosyal medya uygulamalarından Instagram için de indirme sayısının 1 milyar + olarak gösterildiği biliniyor.

Bazı Samsung ve OnePlus modellerinde Netflix uygulamasının kurulu olarak geldiğini bizlerde bilmekteyiz. Bu yüzden indirme sayısına bir katkı sağlandığı söylenebilir.

Netflix’e rakip olarak yoluna devam eden Amazon Prime Video 100 milyon indirme barajını aşmıştı. İki uygulama arasında ortalama 10 kat bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Netflix kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir