Microsoft xCloud ile Fark Yaratmayı Hedefliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Microsoft xCloud ile Fark Yaratmayı Hedefliyor

+ - 0

Microsoft xCloud ile Fark Yaratmayı Hedefliyor. Kısa süre önce hayatımıza giren bulut oyun akış sistemleri geçen her günde daha da güçlenmeye devam ederken Microsoft‘tan yeni bir atak geldi. Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı ve henüz herkese açık olarak yayınlanmayan Xbox xCloud oyun sistemi gelecek yıl daha güçlü olacak!

Microsoft xCloud bulut oyun sistemi güçlendiriliyor!

Xbox xCloud bulut oyun sistemi güçlendiriliyor!

İstediğimiz oyunu yeni bir bilgisayar almadan oynayabilmemizi hedefleyen Xbox Xcloud bulut oyun sistemi, yayınlanan bir rapora göre gelecek yıl fark yaratacak.

Microsoft xCloud, şu an One S donanımlarını kullanıyor. Yeni bir iddiaya göre önümüzdeki yıl bu donanımlar Xbox Series X tabanlı daha güçlü donanımlarla güncellenecek. Ayrıca Xbox Game Pass oyunlarının gelecekte bu bulut plarformu üzerinden oynanabilmesi için de çalışmalar yapıldığı bildirildi. Bilindiği üzere xCloud hizmeti şu anda sadece Android ve iOS platformlarında beta olarak kullanılabiliyor. Bir diğer iddiaya göre de önümüzdeki yıl Android için herkese açık sürüm yayınlanacak.

Microsoft xCloud’un AppStore‘daki belirli sorunlar ve kısıtlamalar nedeniyle iOS için henüz ne zaman yayınlanacağı bilinmese de Android’te olduğundan daha uzun bir süre test aşamasında kalması bekleniyor. Microsoft tarafından gelişmelerle ilgili resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu gelişmelerle birlikte hem NVIDIA GeForce Now tarafında hem de Google Stadia tarafında rekabetin de kızışacağı düşünülüyor.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz. Xbox xCloud’un bu hamlesi hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap