Sahte AirPods Modelleri baskın! Fiyatı şaşırtıyor

Sahte AirPods Modelleri baskın! Fiyatı şaşırtıyor

0

ABD Gümrük ve Sınır Koruma yetkilileri bir operasyon gerçekleştirdi. Çin’den getirilen sahte AirPods modelleri  gündeme damgasını vurdu. Perakende fiyatı ile şaşırtan bu ürünler nasıl yakalandı?

Sahte AirPods modelleri şaşırtan bilgiler

Sahte AirPods modelleri fiyatı ile şaşırttı

Gümrük ve Sınır Koruma memurlarının verdiği bilgilere göre orijinal olmayan teknoloji ürünü AirPods’ların sevkiyatı 1 Haziran 2020 tarihinde tespit edildi. Sevkiyatlar için kullanılan paketlerin içinde farklı türde piller de bulundu.

Bölgesel Direktör Shane Campbell, bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı: “Suçlular bu tür eşyaları satarken meşru işletmeleri başarılı olmaktan mahrum ediyor. Ne yazık ki birçok vatandaş sahte ürünlerin Amerikan işletmeleri ve projeleri için ne kadar zararlı olduğunu bilmiyor.”

“Amerikan işletmeleri taklitler nedeniyle yılda milyarlarca dolar kaybediyor. İnsanlar kendilerini güvenlik standartlarına uygun olmayan ve tehlikeli olan sahte ürünler yüzünden tehlikeye atıyor. CBP memurlarımız Amerikan markalarını, projelerini ve tüketicileri gururla koruyor.”

Çin’den getirilen sahte AirPods modellerinin perakende fiyatını açıklandı. Bu fiyat, malların teker teker veya birkaç parça şeklinde satılmasına dayanan satış modelini temsil ediyor.

Perakende fiyatı 3975 dolar olan bu AirPods’lar, ABD’nin fikri mülkiyet hakları kapsamında hazırlanan kurallarını ihlal ediyor. Limanda çalışan yetkililer, bu sahte malların genellikle Çin ve Hong Kong menşeli olduğunu belirtti.

18 günden beri takipte olan bu paketlerin, memurları müdahale etmeye ve inceleme sürecini başlatmaya zorlayacak kadar, şüphe uyandırdığı öğrenildi. Liman yönetimi, paketlerin ambalajlanma tekniğini “alışılmışın dışında” olarak nitelendirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir