Oyunculara bir darbe de Xbox’tan! Fiyatlar zamlanacak

Oyunculara bir darbe de Xbox’tan! Fiyatlar zamlanacak

0

Tüm dünyada yaşanan enflasyon krizi oyuncuları da derinden etkiliyor. Bir süre önce Steam dolar kurunda düzenlemeye giderken, şimdi de Xbox ürünlerde zam yapılacağı bildirildi. Microsoft Gaming ve Xbox Başkanı Phil Spencer, konsol ve Game Pass gibi hizmetlerin fiyatının artacağı mesajını verdi.

Xbox Game Pass ve konsollar için zam kapıda

Oyunculara bir darbe de Xbox

Wall Street Journal etkinliğinde konuşan Microsoft Gaming Yöneticisi Phil Spencer, Xbox için fiyat artışı olacağı imasında bulundu. Xbox’ın ürün ve hizmet fiyatlarının zamlanacağına inandığını söyleyen Spencer, zamanlama konusunda ise “esnek” davranacaklarını dile getirdi.

Etkinlik sırasında yaptığı açıklamada Spencer, “Bir noktada bazı şeylerin fiyatlarını yükseltmek zorunda kalacağımızı düşünüyorum, ancak tatile girerken fiyatları korumanın önemli olduğunu düşündük” dedi. Bu, en azından yılbaşına kadar ürün ve hizmet fiyatlarının değişmeyeceğini gösteriyor.

Son zamanlarda birçok şirketin abonelik ve ürünlerinde fiyat artışına gittiğini söylemek mümkün. Netflix, Disney+ ve YouTube Premium gibi hizmetlerin fiyatları neredeyse iki katlık artışlar yaşadı. Ayrıca Xbox’ın rakibi PlayStation ise Ağustos ayında yüklü bir zam yapmıştı.

Örneğin önceden 499 euro olan blu-ray diskli PlayStation 5, günümüzde 549.99 euro’dan satılıyor. Ayrıca PlayStation 5 Dijital Sürüm ise 399 euro yerine 449 euro fiyat etiketine sahip. Xbox Series X’in 499 dolar (Türkiye’de 16.999 TL) ve Series S’in 299 dolar (Türkiye’de 8999 TL) satıldığını belirtelim.

Game Pass Ultimate’in aylık abonelik fiyatı ise 44,99 TL seviyesinde. Xbox konsollarının ve Game Pass aboneliğinin yeni fiyatını tahmin etmek şimdilik zor. Ancak en azından 2023’ün yılbaşı dönemine kadar zamlanmayacağını hatırlatalım.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/oyunculara-bir-darbe-de-xboxtan-fiyatlar-zamlanacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir