Kripto Piyasasında Sert Düşüş!

Kripto Piyasasında Sert Düşüş!

0

Son yılların popüler yatırım aracı olan kripto paralarda sert düşüş devam etmekte. Ağustos ayının sonuna doğru küresel kripto para piyasası 1 trilyon doların altına düştü. Kısa süreli toparlanma gerçekleşmiş olsa da risk halen daha mevcut. Bitcoin ve Ethereum sallantıda. Kripto piyasasında sert düşüş, peki şimdi yatırımcıları ne beklemekte?

Kripto Piyasasında Sert Düşüş!

Kripto Piyasasında Sert Düşüş

İlk olarak 29 Ağustos tarihinde yaşanan düşüş, global kripto para piyasasının 940 milyon dolara kadar gerilemesine yol açtı. Nisan ayında 2 trilyon dolara ulaşan piyasa, bu hafta itibarıyla yarı yarıya zarar etmiş durumda.

Ayrıca aynı dönem içerisinde tüm Bitcoin’lerin değeri 1.1 trilyon dolar iken, şu anda 380 milyar dolar civarında. Anlık olarak Bitcoin fiyatının 19,8 bin dolar seviyesinde seyrettiğini belirtelim. Diğer borsalarda da benzer düşüşler var. Örneğin, Nasdaq yüzde 12, küresel petrol fiyatları ise yüzde 11 geriledi.

Geçtiğimiz haftaya kıyasla toplam kripto para kapitalizasyonu yüzde 6,9 civarında düştü. Küresel kripto para piyasası şu anda 1,19 trilyon dolar değerinde ve önümüzdeki haftaya 1 trilyon doların üstünde başlayacak gibi durmakta.

Bitcoin’in yeniden 20 bin dolar altına düşmesinden sonra, Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi ise aşırı korku bölgesine girdi. İlk olarak 14 Ağustos’ta nötr bölgeye gelen ve yatırımcıları umutlandıran endeks, yeniden yatırımcıları tedirgin ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce kripto paralara yatırım yaptınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir