Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Amerika da Zirve Yaptı!

Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Amerika da Zirve Yaptı!

0

Çin’in Wuhan kentindeki hayvan pazarında ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan, yüz binlerce vakaya ve on binlerce de ölüme sebep olan koronavirüs salgınında yeni merkez üssü ABD oldu. Son açıklamalara göre Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Amerika, virüsün ana kaynağı olan Çin’i geçti.

ABD’de koronavirüsten kaynaklı ölüm sayısı 3.416’ya ulaştı. Çin’de virüsten ölen kişi sayısı aynı saatlerde 3.309 olarak açıklandı. Bu açıklanan verilerin ardından ABD ölüm sayısı bakımından Çini geride bıraktı.

ABD medyasında konuşulan haberlerde Çin’de ölenlere ilişkin sayının ‘sadece resmi sayılar’ olduğuna dikkat çekildi. Koronavirüs salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı, dünya genelinde 40 bini geçerken vaka sayısıysa 850 bine yaklaştı. Çin’in Wuhan eyaletinde geçen yıl aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs, şu ana dek 250 den fazla ülke ve bölgeye yayıldı.

Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Amerika da Önlemler Artıyor

Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Amerika da zirve yaptı. Tüp içine kan damlası.

Gelişmeler karşısında Washington yönetimi harekete geçerken Başkan Donald Trump, corona virüsle mücadele kapsamında alınan önlemleri biraz daha sıkılaştırabileceklerini ve yeni birkaç önlem daha ekleyeceklerini söyledi. ABD’de salgının merkez üssü hâline gelen New York’un valisi Andrew Cuomo, ülkede görevli sağlık çalışanlarına çağrı yaptı, yardım istedi. Vali Cuomo, “New York’a gelin. Yardıma ihtiyacımız var. Daha fazla sağlık çalışanına ihtiyacımız var” çağrısı yaptı.

Önlemlerin en üst seviyeye çekilmeye çalışıldığı ABD’de ölüm ve vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir