1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Koronavirüs Bulaşması Tamamen Duracak! Uğur Şahin Açıkladı

Koronavirüs Bulaşması Tamamen Duracak! Uğur Şahin Açıkladı


Dünya genelinde etkili olan ve son iki yılımızı kabusa çeviren koronavirüs salgını halen daha devam etmekte. Bunun yanında milyonlarca insan hayatını kaybederken dünya farklı şartlarda yaşamına devam ediyor. Tüm dünyayı saran koronavirüse karşı geliştirilen aşı yöntemi, birçok ülkede sonuçlarını göstermeye başladı. Koronavirüs Bulaşması Tamamen Duracak!

Ülkelerin nüfuslarının büyük bir bölümünün aşılandığı bilgisi mevcut. Bazı ülkelerde sosyal mesafe, maske gibi tedbirlerin de tamamen kalktığı görüldü. Türkiye’de de 18 yaş ve üstü olan kişilerde aşılama oranları yüzde 55’leri geçmiş durumda.

BIONTECH’E Takdirleri Topladı

Koronavirüs Bulaşması Tamamen Duracak

BionTech, Üretilen aşılar arasından etkisi ve antikor süresiyle vaka oluşmasını önleyen ve koronavirüsü hafif atlatmaya yaramakta. Kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, dünya genelinde takdir toplamaya devam etmekte. Ayrıca ödül de alıyorlar.

Gelecekle ilgili umutlular

Uğur Şahin, ödülü almak üzere gittikleri ülkede faaliyet gösteren Kathimerini Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Aşı hakkında dikkat çeken ve umut verici açıklamalar yaptı.

Ek olarak röportaj veren Şahin, sorularını yanıtlayan bilim insanları gelecek ile ilgili umutlu olduklarını söyledi.

Koronavirüs Bulaşması Tamamen Duracak

Uğur Şahin, üçüncü doz aşı olmanın önemli olduğunu dile getirirken, “Üçüncü doz olmadan hastalığın bulaşması devam edecek. İki doz aşının sadece ağır hastalıkları çok azalttığını biliyoruz. Dolayısıyla ikinci doz ağır hastalıklara karşı koruma sağlıyor fakat üçüncü doz hastalığın bulaşmasını tamamen durduracak. Ayrıca enfeksiyondan korunmanın pandemiyi kontrol altına almadan çok kullanışlı olacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap