Korona Virüsünde Son Dakika! Sağlık Bakanı Açıkladı

Korona Virüsünde Son Dakika! Sağlık Bakanı Açıkladı

0

Korona Virüsünde Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili dün açıklamalarda bulunmuş ve yeni bilgiler paylaşmıştı. Koca’nın açıklamasına göre dün 2704 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 46 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 13 bin 531’e, can kaybı 214’e ulaştı. Bakan açıklamasında “Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca şunları ekledi.”TEST sayımız düne oranla %25,2 arttı. TEST MERKEZİ sayımız 75’e ulaştı. Pozitif vakaların tespitinde daha hızlı ve avantajlıyız. Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.”

Korona Virüsünde Son Dakika Vaka Sayısı!

Korona Virüsünde Son Dakika! virüs resmi siyah plan önünde.

Sağlık Bakanı Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika bilgilerini paylaştı. Koca şunları söyledi.”Bu gün itibariyle 2148 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 63 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 15 bin 679’a, can kaybı 277’e ulaştı.

”Aile hekimlerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu dönemde pozitif veya şüpheli görülen vakanın kimlerle temas ettiğini bilmek, o kişileri özellikle izole etmek bu mücadelede önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmakta…”

”Özellikle virüs çok kolay bulaşıyor. Başka hastalıklarda görmediğimiz bir hızla ilerliyor. Biz daha önce bunu böyle bilmiyorduk. Ortalama 2.6, 2.7 kişiye bulaştırır diye düşünüyorduk. O nedenle izolasyon ve hareketsizliğin son derece önemli olduğunun tekrar altını çizmek istiyorum. Bu virüsün dünyaya yayılımı 3 ayda oldu.”

Ülkemiz genelinde #EvdeKalTR hastagi ile başlatılan kampanyada milyonlarca insan evinden zorunlu olmadıkça çıkmamaya özen gösteriyor. Bizlerde bu konuda duyarlı olmalı kesinlikle mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamalıyız. Çıktığımız taktirde toplu alanlardan uzak durup ellerimizi mümkün olduğunca sık yıkamalıyız.

Hep beraber birlik olup önlem alarak bu corona virüsünün önüne geçeceğiz. Sizlerde çevrenizi bilgilendirerek, her türlü önlemi almalarına yardımcı olun. Ölümler artmasın, hayat normale dönsün.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir