1. Ana Sayfa
  2. Bilim Haberleri
  3. Koronavirüsün Akciğerlere Verdiği Zarar (Video)

Koronavirüsün Akciğerlere Verdiği Zarar (Video)


Amerikalı bilim insanları, COVID-19‘a yakalanan bir hastanın akciğer haritasını çıkardı. Ellerindeki verileri sanal gerçeklik destekli kameralar ile video haline getiren bilim insanları, koronavirüsün akciğerlerde bıraktığı hasarı gözler önüne seriyorlar.

2019 Sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp kısa bir sürede pandemi haline gelen koronavirüs salgının bilançosu, her geçen gün biraz daha artıyor. Dünya geneline yayılan virüs, bir yandan hükümet yetkililerini diğer yandan da bilim insanlarını ayağa kaldırmış durumda. Hükümet yetkilileri, salgının durdurulabilmesi için çalışmalarını sürdürürken bilim insanları da COVID-19 hastalığının tedavisi ve akciğerlerde bıraktığı hasarı öğrenmek konusunda çalışıyorlar.

Koronavirüs salgını tüm dünyanın önemsediği konulardan bir tanesi. Ancak hala bazı insanlar, bilim insanları ve hükümet yetkililerinin uyarılarını dikkate almayıp “Bana bir şey olmaz.” düşüncesiyle hareket ediyorlar. Şimdi ortaya çıkan yeni bir videonun ise özellikle koronavirüsü ciddiye almayan insanlara izletilmesi gerekiyor. Çünkü bu video, koronavirüsün akciğerlerde nasıl bir hasar bıraktığını açıkça gözler önüne seriyor.

Virüsün Akciğerlerde Bıraktığı Hasar

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Site Baya Kaliteli Olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir