Koronavirüsün Akciğerlere Verdiği Zarar (Video)

Koronavirüsün Akciğerlere Verdiği Zarar (Video)

1

Amerikalı bilim insanları, COVID-19‘a yakalanan bir hastanın akciğer haritasını çıkardı. Ellerindeki verileri sanal gerçeklik destekli kameralar ile video haline getiren bilim insanları, koronavirüsün akciğerlerde bıraktığı hasarı gözler önüne seriyorlar.

2019 Sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp kısa bir sürede pandemi haline gelen koronavirüs salgının bilançosu, her geçen gün biraz daha artıyor. Dünya geneline yayılan virüs, bir yandan hükümet yetkililerini diğer yandan da bilim insanlarını ayağa kaldırmış durumda. Hükümet yetkilileri, salgının durdurulabilmesi için çalışmalarını sürdürürken bilim insanları da COVID-19 hastalığının tedavisi ve akciğerlerde bıraktığı hasarı öğrenmek konusunda çalışıyorlar.

Koronavirüs salgını tüm dünyanın önemsediği konulardan bir tanesi. Ancak hala bazı insanlar, bilim insanları ve hükümet yetkililerinin uyarılarını dikkate almayıp “Bana bir şey olmaz.” düşüncesiyle hareket ediyorlar. Şimdi ortaya çıkan yeni bir videonun ise özellikle koronavirüsü ciddiye almayan insanlara izletilmesi gerekiyor. Çünkü bu video, koronavirüsün akciğerlerde nasıl bir hasar bıraktığını açıkça gözler önüne seriyor.

Virüsün Akciğerlerde Bıraktığı Hasar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Site Baya Kaliteli Olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir