İşte Türkiye’de En Çok Satılan Telefon Markaları


En Çok Satılan Telefon

En Çok Satılan Telefon Markaları, Son yıllarda fiyatlardaki artışa ülkemizdeki vergilerin de eklenmesiyle birçok kişi için ulaşılamaz oldu. Giriş ve orta seviye telefonlarına olan talep hızla artıyor. Xiaomi bugün düzenlediği etkinlikte Redmi Note 9‘u tanıttı ve aynı zamanda Türkiye’de en çok satılan telefon markaları açıklandı.

Paylaşılan tabloda sadece ilk dört sıralamaya yer veriliyor, en büyük büyümenin Xiaomi’ye ait olduğu belirtiliyordu. Ancak Canalys tarafından paylaşılan rapora göre 2020 yılının ilk çeyreğinde en büyük büyümeyi Oppo elde etti.

Türkiye’de en çok satılan telefon markaları

2020 yılının ilk çeyreğinde dünya ile benzer şekilde Türkiye’de de en çok satan telefon markası Samsung. Türkiye pazarının yüzde 30’unu elinde bulunduran Samsung’un geçtiğimiz yıla kıyasla pazar payında yüzde 11’lik bir küçülme yaşadığı belirtiliyor.

İkinci sırada yüzde 24 pazar payı ile Huawei yer alırken, yüzde 17’lik küçülme ile en büyük kaybı yaşayan marka olduğu görülüyor. Yüzde 17 pazar payı ile üçüncü sırada yer alan Xiaomi’nin ise yüzde 339 büyüme elde ettiği görülüyor.

Yüzde 7 pazar payına sahip olan Apple yani iPhone’lar dördüncü sırada. Beşinci sırada yer alan Oppo ise yüzde 5833 büyüme oranına sahip. Özetlemek gerekirse: Samsung ve Huawei’nin model çeşitliliği ve orta segmentte yer alan rekabetçi telefonları pazar payının büyük bir bölümüne hakim olmalarını sağlıyor. Xiaomi ve Oppo büyümeye devam ediyor. Popülerliği olmasına rağmen iPhone fiyatlarının ulaştığı nokta Apple’ın kayıplar yaşamasına neden oluyor.

Türkiye’de en çok satan markalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtiniz…


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Kötü Kötü
3
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
7
Aşk
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Lol Lol
0
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir