Google Mesajlar, Facebook’u Örnek Almaya Başlıyor

Google Mesajlar, Facebook’u Örnek Almaya Başlıyor

0

Google Mesajlar! Android Mesajlar özellikleri bakımından kullanıcıların kolaylığını düşünmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda iMessage gibi özellik kazanarak, internet üzerinden mesajlaşmayı aktif hale getiren uygulama, yeni özelliğinde Facebook’u örnek alacak.

Günümüzde SMS pek tercih edilmese de Google, bu konuda geliştirmelerine devam ediyor. Yeni gelen özellik ise uzun zamandır Facebook Messenger’da bulunuyordu. Bu özellik sayesinde hem mesajlaşma hem de farklı bir uygulama kullanımı mümkün oluyor.

Google mesajlar özellikleri gelişiyor

Google mesajlar özellikleri gelişiyor

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Betası bazı cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bu sürümün kullanıma alınmasıyla birlikte bazı yeni özellikler de kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte, Google Mesajların, Facebook Messenger’da da olduğu gibi baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde aynı anda başka uygulamalar üzerinde çalışmak ve mesajlaşmak mümkün olacak.

Bu özellik haberi, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Dileyen kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak da bu özelliği denemeye başlayabilir. Özelliğin ilerleyen günlerde beta sürümüne dahil edileceği bildirildi.

Farklı bir uygulama kullanımı ya da ana ekranda olunduğu sırada, mesaj gelirse ekranda bir baloncuk belirecek. Bu baloncukta mesaj atan kişinin fotoğrafı, eğer fotoğrafı yoksa baş harfi bulunacak. Bu baloncuğa dokunulduğunda ise yeni Google Mesajlar özellikleri kendisini gösterecek. Buradan mesajlaşmalar, arama ve görüntülü arama seçenekleri kullanıcının karşısına çıkacak.

Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Beta sürümde uygulamanın tam anlamıyla kararlı çalışmayacağını ve sorumluğun sizde olduğunu belirtmekte yarar var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir