İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. 2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Açıklandı!

2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Açıklandı!


Akıllı telefon piyasası en hareketli olan piyasalardan biri. Her yıl olduğu gibi bu yıl da akıllı telefonlar birbirleri ile rekabet içinde oldular. Diğer üreticiler yeni çıkardıkları modeller ile, Apple ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 12‘ler ile rekabete ortak oldu. Ayrıca sadece ortak olmakla kalmadı, aynı zamanda rakiplerini de geride bıraktı. 2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Açıklandı!

2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Açıklandı!

2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Açıklandı!

2021 yılının birinci çeyreğine ait raporları analist şirketi Counterpoint yayımladı. Söz konusu olan rapora göre Apple şirketine ait modeller ilk sırada yer aldı. Maalesef ki Android modellerden hiçbir model ilk üç sırada bile yer almadı.

Söz konusu olan raporlara göre iPhone 12, birinci çeyrekte en çok satan akıllı telefon oldu. Ayrıca iPhone 12 modelini takip eden model ise şaşırtmayarak Apple’ın iddialı modellerinden iPhone 12 Pro Max oldu.

Listeyi göz önüne aldığımızda üst düzey akıllı telefonlar en çok parayı kazandıran telefonlardan oldular. Yaklaşık olarak 400 doların üstünde fiyata sahip olan bu telefonlar küresel gelirin de %65’ini oluşturmakta.

Haberimizi özetleyecek olur isek Apple, 400 doların üzerindeki segmentte lider durumda yer almakta. Ayrıca bu lideliğini de iPhone 12 serisiyle elde etmekte. Kısacası Apple’ın söz konusu olan akıllı cihazları, küresel akıllı telefon gelirinin üçte birini oluşturmakta. Samsung şirketi ise, 150-250 dolar aralığında zirve yapan üretici olmakta.  Xiaomi ise 150 doların altında yerini almakta.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap