İşte 5G Telefonların Şok Eden Pazar Payı!

İşte 5G Telefonların Şok Eden Pazar Payı!

0

Teknoloji her geçen gün gün gelişmeye devam etmekte. Şimdi ise aramıza 5G bağlantısı katılmakta. Üzerinde çalışılan araştırmaya göre satılan 10 telefondan 7’sinin bu bağlantıyı desteklediğini ortaya çıktı. İşte 5G Telefonların Şok Eden Pazar Payı!

İşte 5G Telefonların Şok Eden Pazar Payı!

İşte 5G Telefonların Şok Eden Pazar Payı!

Geçtiğimiz yıllarda 5G teknolojisini ilk olarak amiral gemisi telefonlarda görmüştük. Şimdi ise söz konusu olan teknoloji neredeyse yeni çıkan tüm modellerde yer almakta. En çok Asya bölgesinde büyük bir ilgiyle karşılanan 5G, şimdi ise pazar payını iyi bir şekilde arttırmakta. Ayrıca yapılan araştırmalara göre 5G teknolojisi hızlı bir şekilde yaygınlaştı. İki sene önceye kadar Çin’de lisans almaya başlayan 5G telefonların şu an ise pazar payının yüzde 70′ine sahip olduğu bilinmekte.

Ayrıca Çin‘de 5G ticari lisanslarının verilmesinin üzerinden iki yıl geçti. Bu iki yıllık süreçte yaşanan temel tasarım ve teknolojik gelişmeler, 5G fiyatlarında önemli bir düşüşe neden olmakta. Çoğunlukla da Çin ve Japonya gibi ülkelerde büyük bir heyecanla karşılanan bu konu, akıllı telefon satışlarına olumlu bir şekilde yansıdı. Ayrıca Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi konu ile ilgili bir araştırma yaptı. Söz konusu olan araştırmada pazarın nabzını tutarak, 5G‘nin başarısını ortaya koydu.

Söz konusu araştırmada, OcakTemmuz ayları arasında Çin’de satılan telefon miktarı 203 milyon adede ulaştığı görülmekte. Yüzde olarak hesaplandığında ise  yıllık yüzde 15,6‘lık bir artış anlamına gelmekte. Ayrıca atılan 203 milyon adetin 151 milyonunun 5G akıllı telefonlardan oluşmakta. Bu oranlar ise atılan telefonların yüzde 74,3‘ünün 5G akıllı telefonlar olduğu anlamına gelmekte. Ayrıca son iki yıldaki toplam adet ise 300 milyondan fazla olmakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir